Hayır, TÜRSAB “EVET” Demeyecek

0
294 views

İzninizle; görevdeki Yönetim Kurulu Başkanının; “TÜRSAB evet diyecek” başlıklı açıklamasına ilişkin tavrımı burada sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yazının başlığını okuyanların, ilk anda garipseyeceklerini tahmin etmem güç değil. Sektörü doğrudan ilgilendiren konularda görüşlerimi yazmaya çalıştığımı, kimi zaman eleştirdiğimi, kimi zaman olumlu bulduğum her yaklaşımı desteklediğimi, TBS okurlarının farkettiklerine kuşkum yok. Böyle karşılamaları doğal.

Bu köşede görüşlerimi yazarken, bir siyasal partiden yana tavır almamaya, -deyim yerindeyse- tarafsız kalmaya özen gösterdim.

Özellikle TÜRSAB’daki yönetim muhalefet tartışmalarının dışında kalmaya, ayırımı yapmadan her iki kesime de eşit uzaklıkta durmaya çalıştım.

Ama çok uzun yıllar emek verdiğim, yönetiminin her kademesinde görev aldığım bu kurumdan-yani sektörün çıkarlarından- yana taraf olduğumu itiraf etmekten de kaçınacak değilim.

Yönetiminde bulunduğum sürece sektörün yaşadığı krizleri, savaşları ve terörün turizme etkilerini çalışma arkadaşlarımla birlikte göğüslemeye çalıştım.

Tarafsızlığımı ilk kez bir yana bırakıyorum.

İzninizle; görevdeki Yönetim Kurulu Başkanının; “TÜRSAB evet diyecek” başlıklı açıklamasına ilişkin tavrımı burada sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu yazıya başlayana kadar – yalanlama gelmediği halde-, söz konusu açıklamanın bir TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı tarafından yapıldığına asla ihtimal dahi vermediğimin altını çizmek istiyorum.

Haberi okuduktan sonra ilk şaşkınlık halim geçince; Başkanın ağzından “evet” diyeceği açıklanan TÜRSAB’ın, merkezinin bulunduğu Fulya Mahallesi Muhtarlığındaki seçmen listelerini araştırmayı bile düşünmedim değil.

Ama bir tüzel kişilik olduğunu anımsayınca, bu düşüncemi hızla terkettim.

Hemen eleştirmek yerine, Başkanlık yaptığım dönemde yönetim kurulumuzda muhasip üyelik görevini üstelenen Sevgili Başaran Ulusoy’un; bu açıklamayı yalanlamasını beklemeyi yeğledim.

Ulusoy’un; TÜRSAB “evet” demeyecek başlıklı düzeltmesini içtenlikle bekliyorum.

Bu talebi; geçmişte yakınlarının hayatlarından en değerli zamanları alarak, uzun süre emek vermiş, sektörün en alt basamaklarından en tepesine kadar hemen her alanında hizmet etmiş eski bir Başkanı olduğum kadar, öğrenmelerinin TÜRSAB Üyelerinin en doğal hakları olduğu için buradan iletiyorum.

Bunun ötesinde, Ulusoy’un acaba hangi kaygılarla böyle davrandığını öne sürecek bir takım söylentilere meydan vermeyeceğini umuyorum.

Ve bu kuruma geçmişte verdiğim emekten güç alarak, buradan açıkça ilan ediyorum…

Hayır, TÜRSAB “evet” demeyecek.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here