Japon Seyahat Acenteleri Birliğinin (JATA), Türk-Japon turizminin canlandırılması konusundaki çalışmaları başlatmak amacıyla ocak ayında İstanbul’da toplantı yapacağı bildirildi.

Japon Seyahat Acenteleri Birliğinin (JATA), Türk-Japon turizminin canlandırılması konusundaki çalışmaları başlatmak amacıyla ocak ayında İstanbul’da toplantı yapacağı bildirildi.

Japon Türk Dostluk ve Ticaret Derneği (JTFTA) Başkanı Ömer Korkmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, toplantının ardından Japonya’da faaliyet sürdüren turizm sektörü temsilcileri ve acente yetkililerinin Kapadokya bölgesinde de ziyaret ve incelemelerde bulunacaklarını kaydetti.

JATA ve JTFTA heyetlerinin Türkiye’nin Tokyo Büyükelçisi Murat Mercan ile görüşmede bulunduklarını ve programla ilgili bilgi aktardıklarını belirten Korkmaz, her iki ülke turizmcilerinin 11-16 Ocak arasında Türkiye’de buluşacak olmalarının Türk turizmi açısından önemli olduğunu ifade ederek, “Türk Japondostluğunun karşılıklı olarak turizme daha net şekilde yansıması amacıyla dernek olarak yürüttüğümüz faaliyetler meyvelerini vermeye başladı. Ocak ayında Türkiye’de iki ülke turizmcilerinin buluşmasının ardından, 2018 yılında bu ülkeden Türkiye’ye gelen turist sayısının artacağına inanıyoruz.” dedi.

Korkmaz, Uzakdoğulu turistlerin yoğunlukla ziyaret ettiği Kapadokya’da, konuk heyetin, Göreme, Ürgüp, Avanos, Uçhisar ve Zelve’de misafir edileceğini sözlerine ekledi.