Türkiye Altın Turizm Ödülleri’nde “Yılın Turizm Profesyoneli” ödülü Hüseyin ASLAN’a verildi.

TÜR-YÖN’un düzenlediği “Türkiye Altın Turizm Ödülleri” Sarıyer Büyükdere İskelesi Mekan Sponsorluğunda düzenlendi

70 farklı kategoride, yılın en iyi otelleri ve Turizme katkı sağlayan sinema, dizi ve televizyon dünyasının en iyileri ödüllerini almak için 8 Aralık Cuma günü İstanbul Sarıyer Büyük Dere İskelesi’nde hazır bulundu. Ülkeye yön veren kişi, kurum ve kuruluşları öne çıkararak teşvik ve motivasyon amaçlı yapılan bu etkinlikte, Türkiye Altın Turizm Ödülleri “Yılın Turizm Profesyoneli” ödülü seçkin konukların önünde Hüseyin ASLAN’a taktim edildi.

TÜR-YÖN tarafından Yılın Turizm Profesyoneli ödülü verilen, Güneydoğu Anadolu Turizm ve Otelciler İşletmeciler Birliği (GATOB) Başkanı Hüseyin Aslan ödülünü aldıktan sonra kürsüden kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Sn Batman Valimiz Ahmet Deniz‘in bizlere verdiği desteklerinden dolayı, bir dünya markası olmuş Hasankeyf Turizmi için gece gündüz çalışan Kaymakam Sn Faruk Bülent Baygüven’e, Real Konak Hotel CEO’su Sn Hüseyin Konakçı’ya Batman ve bölge turizmine emek ve destek verdikleri için bu plaketi onlara armağan ediyorum.

Güneydoğu Anadolu Turizm ve Otelciler İşletmeciler Birliği (GATOB) Başkanı Hüseyin Aslan, Gönüllü Turizm Elçisi olarak, bölge turizmini istediğimiz, düşlediğimiz “Batman Turizmi” Güneydoğu Turizmi için hedeflerimize doğru tanıtım çalışmalarının içinde yer alıyor destek oluyoruz. Turizm bir gönül işidir. Bölgemizin ilimizin tanıtımı bizlere ve o yörenin halkına düşmektedir. Her şeyi devlet yapsın diyerek beklemek yanlıştır. Devletimiz her zaman destekleriyle bizlerin yanındadır. Batman’ın ve Güneydoğu’nun Kültürel değerlerini, Türkiye’nin farklı illerinden gelen Turizmcilere İnfo gezileriyle tanıtarak Batman ilinin bilinmeyen ve görülmeyen yerlerini gezdirerek tanıtmaya çalışıyoruz.

Üç uygarlığın yaşamış olduğu kültürün merkezi Hasankeyf’in güzelliklerini görme imkanı ve bölgede bilinmeyen birçok değerin tanıtımına katkı sağlıyoruz. Zeynel Abidin Türbesi, UNESCO tarafından Geçici Kabul Listesi’ne alınan Zeynel Abidin Camii ve Mor Yakup Kilisesi gibi bölgeyi canlandıracak birçok değere sahibiz. Hasankeyf girişinden köprüye ve kaleye doğru çay içmenin vereceği haz bile bir başkadır.
Herkes bölgesinde tanıtım çalışmalarına katkı sağlarsa Türkiye turist sayısında ve kazanç konusunda istenilen hedefi tutturacaktır. Bölgenin kalkınması o yörenin halkının kalkınmasıdır. Turizm bizim için milli bir değerdir. Yöresel lezzetlerimizi, benzersiz el sanatlarımızı, tarihi ve kültürel zenginliklerimizin tanıtımında, bölge halkımızla birlikte büyük bir özveri ile el ele çalışıyoruz. Bu da bölgemizin tanıtımı adına bizlere güç veriyor. Bizler Bölge insanı için Güneydoğumuz için tanıtımlarımıza devam edeceğiz.

Bu çalışmalarımızdan dolayı “Yılın Turizm Profesyoneli” ödülü’nü tarafıma verdikleri için çok teşekkür ediyorum. Bu ödül bana büyük bir motivasyon olmuştur. Bu ödülü Batman için Güneydoğu için sizler için alıyorum dedi.