Yalova’nın Termal ilçesinde 180 milyon dolarlık yatırımla kurulan Termal Palace açılış için gün sayıyor.

Karaderili Şirketler Group’un 2014 yılında temelini attığı 2 bin 200 yatak kapasiteli Termal Palace’da son aşamaya gelindi. Devre mülk kısmının tamamlandığı ve kullanımın başladığı projede otel bölümü ise yüzde 80 seviyeye geldi. Yüzde 60’ı 0rtadoğulu yatırımcılar tarafından satın alınan devre mülk kısmı hizmet vermeye devam ederken, otelin de en önemli müşteri kesiminin ise yine Körfez bölgesinden gelecek turistler olacağı belirtiliyor.

55 bin metrekarelik arazi üzerine kurulan ve yılda 700 bin turisti ağırlamayı hedefleyen Yalova TermalPalace, daha kapılarını açmadan bölge insanına kazandırmaya başladı. Karaderili Şirketler Group Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Karaderili, 2016 yılının başında otelin pazarlaması için özellikle Avrupa, Türk Cumhuriyetleri ve Ortadoğu’da 15 ayrı satış ofisi kurduklarını, 1 yıl içinde Yalova nüfusu kadar yani 700 bin kişiyi getirmeyi planladıklarını söyledi.

Karaderili, “Yalova, yatırım yapılması konusunda çok geç kalınmış bir yer. Bölge gerek termal, gerekse yaz turizmi açısından yüksek potansiyele sahip. Turistler geldiklerinde sadece otelde kalmıyor. Yalova ve yakın illeri de gezmek istiyorlar. Bu durum da Yalova bölgesi ve yakın şehirlerin ekonomisine de katkı sağlıyorlar. Turistlerin Yalova ve yakın şehirlerde yapacakları alışverişlerle bölge ekonomisine 20 milyon dolarlık gelir sağlayacağını düşünüyoruz. Doğrudan Yalova’ya gelen turistlerimiz de İstanbul’u da kapsayacak şekilde paket turlar düzenlemeyi planlıyoruz” dedi.

Otelin 2018 yılının başlarında kapılarını açacağını söyleyen Karaderili, “Türkiye’de Turizm Bakanlığı’na göre alabileceğimiz en üst yıldız sayısı standart 5’tir. Bizim tabelamızda da 5 yıldız görülecek. Ancak Türkiye’de öyle tesisler var ki, 7 yıldız standartlarında hizmet veriyor. Biz de bu kalitede hizmet veren tesislerden bir tanesi olmaya adayız” dedi.