AYDIN CUMHURİYET ANADOLU LİSESİ ’HEALTHY BODY SUSTAINABLE WORLD ‘PROJE EKİBİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

0
208 views

Avrupa Birliği Erasmus ve strateji okul ortaklığı projesi ’HEALTHY BODY SUSTAINABLE WORLD’ kapsamında 2-8 Mart 2018 tarihleri arasında Hollanda, Polonya, Bulgaristan, Yunanistan, İtalya, Fransa ve Martinik adasından gelen toplam 54 kişiye ev sahipliği yapan okulumuz Cumhuriyet Anadolu Lisesi gerek ülkemizin ve ilimizin gerekse zengin Türk kültürünün tanıtımını en iyi şekilde gerçekleştirebilmek, projenin temel konusu olan sağlıklı beslenmenin önemini vurgulamak, helal gıda ve beslenme alışkanlıklarının insan sağlığı üzerindeki olumlu etkilerine dikkat çekebilmek adına akademik sunumlar ve yanı sıra kültürel faaliyetlerle hafta boyunca etkinliklerini gerçekleştirmiştir.

Pamukkale – Afrodisias –Bodrum-Meryem Ana-Efes kültürel gezileriyle ilimiz ve bölgemizin tarihi ve doğal güzellikleri konuklarımıza tanıtılmıştır.

Aydın İl Kültür müdürlüğü Dr. Hidayet Sayın salonunda gerçekleştirilen programımız Nazilli Belediyesi mehteran takımının gösterisiyle başlamıştır. Adnan Menderes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden Öğretim görevlisi Mahmut ÇERİ ve Gizem ÇETİNKAYA tarafından helal beslenme, Türklerin geleneksel beslenme alışkanlıkları, insan sağlığına etkileri konusunda panel düzenlenmiştir. Ardından okul folklor ekibi, step aerobik ekibi ve sema gösterileri yapılmıştır.

Türk kültür ve misafirperverliğinin Avrupa ’ ya tanıtılması, günümüzde neredeyse tüm dünyanın ihtiyaç duyduğu dostluk ve barış anlayışının pekiştirilmesi yönünde önemli bir misyon üstlenen Cumhuriyet Anadolu Lisesi, okul müdürü Adnan Çam, proje koordinatöre Sevda Karabacak, proje ekibinde bulunan öğretmen ve öğrencilerin gayretleri ile HEALTHY BODY SUSTAINABLE WORLD projesi faaliyetleri başarıyla gerçekleştirilmiştir.

TEILEN
Önceki İçerikSatışlar Güzel Ama…
Sonraki İçerikMİLETOS
Seyahat Endüstrisi ve Turizm Dergisi TurizmGM, Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (BOYD) ve İstanbul Otelciler Platformu (ISTOTEP) resmi yayın kuruluşudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here