Antalya, Kundu’da yer alan ve adı sık sık borçlarla gündeme gelen Mardan Palace’ın işletme hakkı 13 yıllığına Rixos Otelleri’nin sahibi Fettah Tamince’ye geçti.

Azeri asıllı Rus iş adamı Telman İsmailov tarafından Kundu’da yaptırılan ve 2009 yılında görkemli bir törenle açılışı yapılan Mardan Palace, artık Rixos Mardan olarak faaliyetine devam edecek. Son dönemde banka borçları, elektrik ve su kesintileriyle gündeme gelen ve geçen yaz operasyonları durdurulan otelin işletmesini Rixos Oteller Grubu’nun sahibi Fettah Tamince satın aldı.

13 yıllığına anlaşıldı

2015 yılında borçları nedeniyle satışa çıkarılan otel, 360 milyon 50 bin lira bedel ile Halkbank’ın olmuştu. Antalya Ekspres’den Abdullah Özkan’ın haberine göre; Rixos Oteller Grubu’nun sahibi Fettah Tamince, Mardan Palace’ın işletmesini Halkbank’tan 13 yıllığına satın aldı.

Resmi açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılması ve otelin, bu sezon yeniden hizmet vermeye başlaması bekleniyor.

“İlgileniyoruz” demişti

Daha önce de birçok kez Tamince’nin Mardan Palace ile ilgilendiği iddia edilmiş ancak bu iddialar yine Tamince tarafından yalanlanmıştı. Ancak geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Tamince; Mardan Palace ile ilgilendiklerini, görüşmelerin sürdüğünü ancak netleşen bir durumun olmadığını açıklamıştı.

Rixos Mardan’da tadilat işlemlerinin büyük bir hızla devam ettiği belirtilirken, otelin yeni sezona yetişeceği ve “her şey dahil” sistemiyle hizmet vereceği açıklandı. tatilajandam.com

PAYLAŞ
Önceki HaberMiletos
Sonraki Haberİki Ayda Turizm Yüzde 35 Arttı
TurizmGM
TurizmGM, Akademi Bodrum Turizm İşl. ve Dan. Ltd. Şti. bünyesinde; Uluslararası Otelciler Derneği iş birliğinde Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği resmi yayın kuruluşudur.