Biblos Beach Resort Alaçatı otelinin Genel Müdürü Cantekin Temizer oldu. Temizer, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünde eğitim gördü. Turizm sektörüne 1991 yılında girdi.

1991 – 1999 Seneleri arasında Satış Direktörlüğü pozisyonuna kadar yükselen Temizer; Hilton Istanbul, Intercontinental Istanbul ve The Ritz Carlton Istanbul da 1999 – 2002 yılları arasında görev aldı.

Adı, tecrübesi ve yaptığı işler ile kendinden sıkça söz ettirmesiyle MEP DMC Yönetim Kuruluna dahil olan Temizer, 2015 yılına dek markanın yönetimi içerisinde yer aldı. Sonrasında Figur Turizm / Luxury Events Kurucu – Ortaklığını üstlenen Cantekin Temizer, 2016’nın Aralık ayından itibariyle otelciliğe muhteşem bir dönüş yaparak Marriott bünyesinde yer alan Autograph Collection zincirinin Türkiye de ilk zinciri olan The Sofa Hotel Istanbul’un marka değişim öncesi ve sonrası Genel Müdürülüğü pozisyonunu üstlendi.

Son olarak yine Türkiye de ki ilk Unbound Collection by Hyatt markasını taşıyan Nish Palace Nişantaşı Otelinin açılış öncesi ve sonrası Genel Müdürlüğünü üstleniyordu.

Hali hazır da Uluslararası Otelciler Derneği (INTHA) ‘nin Genel Sekreterliği görevini devam ettiren Temizer, bundan böyle Biblos Beach Resort Alaçatı otelinin Genel Müdürlüğü görevini sürdürecek.

Biblos Beach Resort Alaçatı Hakkında..

İlhamını, yaklaşık 7000 yıl önce Akdeniz’de kültür ve ticaretin odak noktası olan, bölgeye altın çağını yaşatan Fenike’nin başkenti Byblos’tan alan BIBLOS Hotels & Resorts projesi, ilk lokasyonu olan BIBLOS Beach Resort Alaçatı ile sofistike ve rafine tatil destinasyonları arayanlar için cazibe merkezi haline gelen Alaçatı’da konumlanıyor. Logosunu; Roma mozaiklerinden Trevi Çeşmesi’ne, Karun hazinesine kadar dünya tarihine iz bırakan eşsiz bir sembol olan Hippokampi’den alan BIBLOS Beach Resort Alaçatı, Alaçatı’ya 12 ay boyunca hizmet verecek yepyeni bir yönetim anlayışı getiriyor.

Hindistan cevizi ağaçlarının içinde saklı avlusundan Alaçatı’ya özgü taş mimarisine, bohem lüks odalarının saf doğal mobilyalarına kadar özgün bir dekorasyon anlayışıyla tasarlanan Biblos, 110 metrekarelik süitleri, her zevke hitap eden odaları ve büyüleyici ortamı ile konfordan ötesini sunuyor. BIBLOS Beach Resort Alaçatı’da yer alan kişiye özel hizmet anlayışıyla Türkiye’nin ilk lüks termal spa’sı ALATIA SPA, gastronomi tutkunları için bölgenin lezzet öncüsü olmaya aday iddialı mutfağı ile AMANTE Restoran, Alaçatı’nın dünyaca ünlü denizine açılan plajı BIBLOS BEACH CLUB, gün boyu nefis lezzetler sunan Brasserie LE JOUR, çok özel kokteylleriyle adından sıkça söz ettirecek Azure Cocktail Bar unutulmaz hikayeler ve mutlu anlar yaratmak için Ege tutkunlarını bekliyor.