Destinasyon Lviv

İngiliz The Telegraph gazetesinin ilk kez 2013 yılında kaleme aldığı Lviv görülmesi gereken Destinasyonlar arasında 2018 yılında ilk 10 ‘da gösterilen yerler arasındaki yerini aldı.

Ukrayna’nın turizm başkenti olarak gösterilen Lviv ‘in Top 10 ‘da gösterilen turizm destinasyonları arasında gösterilmesinin sebebi nedir?

Şehir küçük bir şehir merkezine sahip olmasına rağmen tarihi mimarilerin bugüne kadar koruması için gerekli önlemler alınmış. UNESCO kültür mirası olarak belirlediği yerler arasına da giren şehir. Misafirlerine kapılarını açmıştır. Adını bile duymadığımız bu yeri güzel yapan şeyler nelerdir.

Bozulmamış mistik bir coğrafyası olan Lviv Sanat ve Kültürel etkinliklerle de iç içedir. Yıl boyu devam eden bir birinden güzel etkinliklerle Müzik, Tiyatro, edebiyat, sanat alanın da bir çok festivale ev sahipliği yapıyor.

Şehir küçük olmasına rağmen sizi eğlenceli bir çok festival beklerken şehrin içindeki her bir kapı sizi tarihi bir yolculuğa davet ediyor. Tarihi bir şehirde Konsept Cafe ve Restoranlarıyla bir yolculuğa sizi davet ediyor.

Benzer destinasyonlara göre ekonomik tatil fırsatını da yakalabileceğiniz bir yer olarak misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

İngiliz The Telegraph gazetesinin 2018 yılı için Destinasyon önerileri;

1. Nashville, Tennessee, ABD

2. Buenos Aires, Arjantin

3. Seattle, Washington, ABD

4. Seychelles

5. Lviv, Ukraine

6. Doha, Qatar

7. Newark, New York, US

8. Boston, Massachusetts, US

9. La Rochelle, France

10. Genoa, United Kingdom

11. Amritsar, India

12. Rimini, Italy