Orta Doğu ve Turizm Seyahat Acenteleri Derneği Başkanı Hüseyin Kırk, geçtiğimiz hafta çıkan tartışmalara soru ile karşılık verdi.

Soruyorum.. Bursa da bulunan ve esas işi Orta Doğu’lu misafirlerimize emlakçılık yapmak olan Türsab Başkan Yardımcısı Hasan Erdem beyefendi’ye soruyorum. Travel Shop Turkey, TÜRSAB logosunu nasıl kullanıyor? TÜRSAB Logosunu tüm workshop organizasyonlarında kullanan bu ticari markanın programlarına %95 oranda oteller katılıyor. Her katılımcıdan en az 3 Bin Euro bedel tahsil alınıyor. Peki ya TÜRSAB, Travel Shop Turkey’e logosunu hangi şartlar ile kullandırıyor? Hasan Erdem Beyefendi bilmiyorsa kendilerine tavsiyem şu’dur ki : Bursa da emlakçılığa TÜRSAB logosu altında devam etsin. Çünkü biz iyi biliyoruz ki Hasan Erdem; Bursa da emlakçılıkla uğraşan, yerel halka değil de Orta Doğulu misafirlerimize ev satıp, kiralaması ile meşhurdur.. Şayet niyet, TÜRSAB Başkanımız Sn. Firuz Bağlıkaya’yı zor durumda bırakmak ise şahsım ve OTSAD üzerinden yapılması asla kabul edilebilir değildir. Ayrıca basın mensubu dostlarımın kayıtlarında da elbette ki vardır ve araştırılması, kayıtlarında ortaya çıkarılması ricamdır ki TÜRSAB tarihinde hangi sektörler paydaşlarına sponsor olmuştur. Soruyorum!

Hasan Erdem Beyefendiye Soruyorum! TÜRSAB Başkan Yardımcısı olmadan önce onca şikayet dile getiriyordu. Turizm ve Seyahat Acentaları’nın yüzlerce birikmiş sorunları var diye ; Booking.com, Uber, Biletleme, Otellerle ilgili problemler, Kredi Sıkıntısı, Müze Biletleri, TÜRSAB’ın milyonlarca liralık borcu, Rehberler Odası, Hac-Umre Sorunları, Transfer Sorunları.. Soruyorum! Hangi sorunu ele almış? Soruyorum! Hangi acentesini dinleyip, harekete geçmiş? Soruyorum..