Turizm gelirlerinin ana kaynağı olan Otelcilik sektörü, Uluslararası arena da sektörü bir araya getirecek bir güç birliğine imza attı. Sektör profesyonellerinin bir araya gelerek kurduğu Uluslararası Otelciler Derneği (INTHA); çalışan otel yöneticilerini ve yatırımcılarını sektörün paydaşlarını oluşturan dernek yöneticilerini ve kanaat önderlerini 30 Ekim 2018 tarihinde İbis Styles İstanbul – Bomonti de gerçekleşen ilk lansman gecesinde buluşturdu.

Açılış Konuşmasını Gerçekleştiren,

İbis Styles İstanbul – Bomonti / Genel Müdürü Orkun Avkan : “Otelimizin açılışı şerefine Uluslararası Otelciler Derneği (INTHA) lansman gecesine ev sahipliği yapıyor olmalarından ötürü memnuniyet ve mutluluk duyuyoruz.” dedi. Açıklamasına ek olarak İbis markasının ve otellerinin stratejilerinden, kısa ve uzun vadede ki planlarından bahsetti.

Uluslararası Otelciler Derneği / Cantekin Temizer : “Globalleşen dünya genelinde; dernek standart ve prosedürlerinin belirlediği yetkiler çerçevesinde mesleki disiplinin sağlanması, mesleğin gelişimine ilişkin faaliyetler, konaklama işletmelerinin karşılaştıkları sorunların araştırılması, çözümü yönünde yapılan çalışmalar, derneğin hizmet kapsamı içinde yer alan önemli işlevler arasındadır. Turizm sektöründe yaşanan gelişmeler ve karşılaşılan sorunlara ilişkin tüm konuları, ilgili makamların dikkatine sunmak; bu konularda kamuoyunu bilgilendirmek de Uluslararası Otelciler Derneği temel amaçları arasında yer almaktadır.” dedi.

Uluslararası Otelciler Derneği Genel Merkezi tarafından, derneğin temel amacının Turizm sektörü faaliyet alanının temelini oluşturan otelcilik kolunun gelişimine direkt ya da dolaylı olarak katkıda bulunmak olduğu belirtildi.

Derneğin Genel Başkanlığına Barış Türer seçilirken, Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Barış Türer (Genel Başkan)

İlker Karadağ (Başkan Yard. – Pazarlamadan Sorumlu)

Mert Bankacı (Başkan Yard. – Tanıtımdan Sorumlu)

Onur Demiralay (Genel Sekreter)

Kenan Özkan (Yönetim Kurulu Üyesi)

Kerem Aktolga (Yönetim Kurulu Üyesi)

Pınar Küçük (Yönetim Kurulu Üyesi)