YORUM:

Yıllardır, her fırsatta gündeme ve dile getirdiğimiz “Bodrumun alt yapı sorunları” başlıklı hiç bir zaman dikkate alınmayıp pembe bulutlar mavi boncuklar ile avunduğumuz uyarılarımız, konuşmalarımız, görüş ve önerilerimizin ne kadar doğru oldukları bir kez daha ortaya çıktı.. Israrla “TARİHE DÜŞÜLMÜŞ NOTLAR” internet ortamının derin ve karanlık sayfalarında yazdığımız gibi duruyorlar.

Okuyan olmuş mu? Okumuşsa anlamış mı? hiç zannetmiyorum!

Ancak hiç kimse bundan ve iki gündür Bodrumda yaşanan afet sonucu olanlardan siyasi bir rant çıkarıp belirli yerleri suçlamasınlar, zira bu konu sadece yerel bir yönetim sorunu değildir, Eğer burası ciddi turist potansiyeli olan bir turizm destinasyonu ise vede oluşturduğu ciddi boyuttaki turizm gelirleri direkt olarak Devletin genel turizm gelirleri havuzunda değerlendiriliyorsa o halde böyle bir kent hiç bir şekilde yalnız bırakılmamalı, farklı siyasi görüşe sahip de olsa mevcut belediye desteklenmeli ve Bodrum bu altyapısız lığa mahkum edilmemeliydi.

Siz yazın 1.5 milyonu bulan gerçeğe değil de, şehir girişindeki tabelada 140 küsur bin yazan nüfusa bakarak böylesine önemli bir turizm kentini, Sivas Temel tepe ile bir tutup ilave hiç bir katkıda bulunmaz bu yaz kış nüfusu aynı sakin ilçemiz ile aynı miktar yardımı layık görür iseniz olacağı budur, daha da beteri olabilir…

Kimse kusura bakmasın, ve bu afet’i bir kişi ve kurum üzerine yıkmaya çalışmasın, bilinmelidir ki Bodrumun şartları farklıdır, hata aranacak ise hatanın büyük bölümü Devletimizin bakış açısıdır, tüm siyasiler, tüm sivil toplum kuruluşları ve Bodrumda yaşayanlarındır, bizlerindir.

TURİZMİN GÖZ BEBEĞİ NE YAZIK Kİ İŞTE BU HALDE!

Haber: Hakan Eren 

Bodrum’da denizde oluşan hortumun ardından başlayan şiddetli yağmur, hayatı felce uğrattı. Şiddetli yağış nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü, ev ve iş yerlerinde su baskınları oldu.

Bodrum ile Kos Adası arasında, saat 14.00 lerde denizde oluşan hortum, yaklaşık 20 dakika süreyle Bodrumu etkisi altına aldı. Ardından şiddetli gök gürültüsü ile birlikte sağanak halinde yağmur başladı.

Bodrum merkezinde başta Dere Sokak olmak üzere, Gümbet Kavşağı, Bitez, Ortakent ve Konacık Mahallesi’ndeki ev ve iş yerlerinde su baskınları yaşandı.

İlçedeki diğer birçok ev ve iş yerini de su bastı.

Bodrumun ana arteli Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nden Gümbet Kavşağı sular altında kaldı ve bu istikametdeki çok sayıda araç su altında kalarak sürücüleri zor anlar yaşadılar…

Otomobillerinden çıkan vatandaşlar, sel suları nedeniyle zor anlar yaşadı. Bu arada boşta kalan araçların sürüklendikleri ve birbirlerine çarptıkları görüldü.

Bodrum Belediyesi ekipleri, cadde ve sokaklarla ev ve işyerlerine dolan suyun tahliyesi için çalışma başlatarak bir yetki, afet kriz merkezi oluşturduklarını belirtti.