Sarıyazında Bodrum, Rüya Gibi Bir Festival Yaşadı

0

Hep derler ya “Bodrum’u eylülde yaşayacaksın” diye… Son bir iki yılda bu nasihatin içini öyle güzel dolduruyoruz ki, tadımızdan yenmiyor! Eylül Bodrum’a öyle keyifli, öyle naif geliyor ki ne gün,ne gece yetiyor yaşamaya…

Bodrum, inanılmaz keyifli bir festivali yaşadı geçtiğimiz hafta. Bodrum Kraft Fest Bodrum’un ilk “müzik”, “sanat” ve “gastronomi” temalarının bir arada işlendiği festivali olarak akıllara kazındı. Yazın keşmekeşi, kalabalığı, nemi, teri unutuldu gitti! Geriye unutulmaz anılar, neşeli saatler, craft tadında bir Bodrum bıraktı.

Festival için Bodrum’un en güzel sahili seçildi. Ortakent Yahşi Sahili Müskebi Mevkii’ndeki Cafe Müskebi Yalısı’nda kurulan festival alanında, Bodrum’un kraft dokusunu yaşatacak tüm güzellikler yerini aldı. Bir tarafta yiyecek içecek stantları, diğer tarafta sanatçılar, zanaatkarlar… Alana gelen tüm kızları güzelleştiren bir stant bile vardı!

Festival, DJ performanslar, Fluidium Fire Show, jonglörler, ödüllü yarışmalar, canlı gösteriler ve sınırsız eğlencelerle üç gün boyunca öğlen 12.00’de başlayıp ertesi gün ışıyana kadar devam etti. Bu arada müzik hiç dinlenmemecesine sürdü…

EMEĞİ GEÇENLERE SEVGİLER

Organizasyon Ortakent Yahşi Geliştirme ve Mavi Bayrak Derneği (OYDER)’e aitti. Bodrum Belediyesi ve Bodrum Ticaret Odası da elbette her etkinliğe olduğu gibi, bu festivale de canı gönülden destek verdi. Türkiye Bira Koleksiyonerleri Kulübü, Kefi, Kule Rock City, Mandalin Bar ve Adamik sponsorlar arasındaydı. Bütün bunların ötesinde, festivali şenlendirenler Türkiye’nin kraft markalarıydı kuşkusuz. “Craft” kelime anlamı itibariyle “el sanatı, el becerisi” demektir… Bira ile buluştuğunda, el becerisiyle üretilmiş keyif anlamına gelir ki, bu da pek neşeli bir birleşimdir! İşte Bodrum’daki festivale de Türkiye’nin ‘butik’ bira imalatçıları geldi. Damaklara en iyi uyan keyif biraları, festival boyunca gençlerin elinden düşmedi. Bodrum’un namını yürüten en neşeli markası Pablo da üç gün boyunca susuzluk giderdi.

BİZİM DE BİR OKTOBERFEST’İMİZ OLDU!

Meraklısı iyi bilir… Bira festivali denince herkesin aklına ilk Oktoberfest gelir. Eylül sonu Ekim başı arasında Münih’te düzenlenen bu festival her sene 6 milyon civarı katılımcıya ev sahipliği yapar. Bodrum’da Kraft Fest denildiğinde ne yalan söyleyelim, ilk önce şüpheyle yaklaştık. Bodrum’a gider mi? Türkiye’de ilgi görür mü? Biz bu işin altından kalkabilir miyiz diye… Oysa ne kadar da geç kalmışız! Gün boyu 15 DJ’in dönüşümlü olarak çaldığı müzikler, Melis Dağ ile canlı performanslar, sahne şovları, ateş gösterileri (Fluidium Fire Show), jonglörler, ödüllü yarışmalar, canlı gösteriler ve çeşitli eğlenceler ile Bodrum Kraft Fest, yazın ardından Bodrum’da devam eden sarı yaza hareket getirdi.

OYDER Başkanı Ahmet Aras festivale gösterilen ilgiden son derece hoşnuttu. Aras, “Organizasyona beklediğimizin de üstünde ciddi anlamda katılım oldu. Tüm katılımcılara ve festivalde emeği geçen, etkinliği destekleyen herkese tekrar teşekkür ediyorum. Bu yıl ilkini düzenledik. Önümüzdeki yıl çok daha kapsamlı bir Kraft Fest’te görüşmek dileğiyle” diyerek nice kraft şenliklerinin de müjdesini verdi.