Turizm sektöründe kalitenin önemini vurgulamak amacıyla GM Turizm ve Yönetim Dergisi tarafından 2010 yılında başlatılan Quality Management Ödülleri,‘Qm Awards 2018’  ilk tur oylaması başlıyor. POYD Resmi Yayını olan GM Turizm ve Yönetim Dergisi’nin iki aşamalı oylama sistemiyle oluşturduğu  Qm Ödülleri  13 Aralık 2018 tarihinde Tİtanic Deluxe Golf Belek  sahiplerini bulacak. İlk oylama 09 Kasım- 23 Kasım 2018, ikinci oylama 24 Kasım – 07 Aralık 2018 tarihlerinde gerçekleşecektir.

Oylamaya online olarak www. qmawards.com ve www.gmdergi.com adreslerinde bulunan linkler üzerinden katılım sağlayabilirsiniz. İsmen ve mail adresi ile katılım sağlayabileceğiniz QM Awards oylamalarında her katılımcı bir oy kullanabilecek olup, oy kullanan kişi, mutlaka mail adresine gönderilecek olan oylama onayını tıklayarak teyit etmek zorunda.

QM Awards 2018, Kalite Yönetim Ödülleri, 1. Tur oylamalarında katılımcılar kendi adaylarını da, her kategorinin altında bulunan öneri kutusunu kullanarak belirtebilir, yeterli sayıda öneri olduğu taktirde, adaylarını 1.tur oylama adayları arasına yazdırabilir.

1.tur oylamaları 23 Kasım ‘ta sona erecek olup, her kategorinin finalistleri 24 Kasım itibarı ile Tur oylama için Turizm endüstrisine yine qmawards.com ve gmdergi.com üzerinden sunulacaktır.

TÜRK TURİZMİNİN EN KAPSAMLI ÖDÜL TÖRENİ

QM ÖDÜLLERİ, turizmde ‘Kaliteyi Yönetmenin’ önemini vurgulamak amacıyla GM Turizm ve Yönetim Dergisi’nce  ( POYD- Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği  Resmi Yayını) düzenlenen Türk Turizminin en kapsamlı ödül törenidir.

Bu yıl 9.su gerçekleşecek olan “Quality Management AWARDS“ ; Kalite Yönetim Ödülleri,  Türkiye’nin ve KKTC’nin Turizm profesyonellerini, yatırım ve yatırımcılarını, bölge, tur operatörü, acente, taşeron, kişi, kurum ve özel teşebbüsleri takdir ve teşvik etmek amacıyla Türk Turizmine hizmet etmeye başladı.

QM, markalaşma sürecini tamamlayan ve sürdürülebilir bir yönetim tarzını benimsemiş, Türkiye’yi başarı ile temsil eden, ülkesine ve sektörüne katma değer sağlamayı sürdüren ve bunu ilke haline getirmiş olan tüm sektör paydaşlarını rol model olarak sektörün değerlendirmesine sunmaktadır.

GM Turizm ve Yönetim Dergisi  olarak 2010 yılında başlatılan ve her yıl yeni bir slogan ile farkındalık yaratmayı ve turizm endüstrisinin mükemmeliyetçi ruhunu uyandırmada öncü olmayı kendine görev edinen ödül töreni QM ; bu yıl da en iyileri ödüllendirerek turizm endüstrisi paydaşlarını ve sektöre hizmet veren kurumsal şirketleri ödül gecesi vasıtasıyla bir araya getirerek birlik ve beraberliğin getirdiği gücü pekiştirecektir.

İnanıyoruz ki, QM bu sinerjisi ile organizasyonu uluslararası arenaya taşımaya çok yakın.

SLOGANIMIZ “BE THE BEST”

En iyiyi hedeflemek zorundayız. Markanız, ilişkileriniz, tavrınız ve tarzınız en üst noktaya ulaşmayı  hedeflemek zorunda. Çünkü karşınızda sürekli gelişen ve değişen bir dünya var. Qm’de  “Be The Best” sloganıyla  bunu vurgulamak istedik.

İKİ AŞAMALI OYLAMA SİSTEMİ İLE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULUYOR

Her yıl kasım – aralık aylarında www.qmawards.com ve www.gmdergi.com siteleri üzerinden oylama ile başlayan ve aralık ayı içerisinde gerçekleşen “Quality Management” ödülleri, iki aşamalı sistemden oluşuyor.

İlk aşamada genel adaylar kamuoyuna sunuluyor, adayların aldığı oylara göre belirlenmiş nihai liste tekrar oylanıyor.

Yaklaşık 60 bin turizm endüstrisi profesyonelinin, çalışanlarının, üyelerinin ve yatırımcılarının katılımıyla gerçekleştirilen QM oylaması; turizm endüstrisine e-posta, www.qmawards.com ve www.gmdergi.com online sitelerimiz üzerinde yer alan oylama linki ile ulaştırılıyor.

Oylamalar sonucunda oluşan nihai adaylar değerlendirilerek , kazananlar belirleniyor.