31 Ekim 2015 de Mısır’ın tatil destinasyonu Şarm El Şeyh’ten kalkan Rusların hava yolu şirketlerinden Metro Jet’in uçağı teröristler tarafından düşürülüp 224 yolcu ve mürettebata mezar olunca Rusya nın Mısır’a turizm faaliyetlerini dondurma kararının ardından aynı tepkinin Avrupa Tur Operatörlerince de uygulanması ile Mısır turizmi dibe vurmuştu.

Ancak geçen zaman içerisinde Mısır Yönetiminin Başta Rusya olmak üzere tüm Avrupaya güvenlik garantisi vermesi ve buna inandırması ile 2018 den itibaren Mısır turizminde olağan üstü gelişmeler kaydedildiği gözlemlenmeye başladı.

BOYD Başkanı Serdar Karcılıoğlu bu duruma dikkatleri çeken çok önemli bir yazı kaleme aldı ve önemli uyarılarda bulundu.

Karcılıoğlu ayrıca yazısında Rusya ile Mısır arasında henüz gizli tutulan ve açıklanmayan bir işbirliğinden de bahisle Mısırla birlikte Dünya Turizm arenasında yeniden karılan kartların Türkiye’ye etkilerini irdeledi… http://www.turizmgm.com/2019/01/03/misir-nereden-kosuyor/ yazısını bu linke tıklayarak köşesinde okuyabilirsiniz…

PAYLAŞ
Önceki HaberMısır Nereden Koşuyor
Sonraki HaberBodrum Sanatla Buluşuyor
TurizmGM
TurizmGM, Akademi Bodrum Turizm İşl. ve Dan. Ltd. Şti. bünyesinde; Uluslararası Otelciler Derneği iş birliğinde Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği resmi yayın kuruluşudur.