Insider turistlerin yorumuyla dünyanın en iyi tatil destinasyonlarını seçti. Türkiye’den bir yer o listeye girdi. İşte bu yaz için tatil planı yapanlara ışık tutacak o liste..

İşte Insider tarafından turist yorumlarıyla seçilen 2019 yazı için en iyi destinasyonların listesi…

Filipinler-Boracay: Filipinler’de bir ada olan Boracay’daki en popüler plaj olan White Beach, gün batımı manzarası ile seviliyor.

Kosta Rika-Punta Uva: Bazı değerlendirmelerde plajın zaman zaman kalabalıklaştığını iddia etmesine rağmen, Kosta Rika’daki Punta Uva’ya gelen birçok ziyaretçi sakin dalgaların, tenha lekelerin ve şnorkelle yüzme fırsatlarının dünyanın en iyi plajlarından biri olduğunu söylüyor.

Tanzanya-Nungwi: TanzanyaYa gelen turistler, Nungwi Plajı’na havaalanına hızlı ve ucuz bir yolculukla ulaşabiliyor. Yumuşak kumlar, muhteşem su ve dost canlısı yerel halk bir yana, deniz ürünleri restoranları tek başına Nungwi’yi ziyaretçiler için harika bir yer haline getiriyor.

Mısır-Marsa Alem: Turizm yönünden oldukça yoğun olan bölge turistlerin ilgi odağı.

İtalya-Lampedusa: Pelagie Adalarını oluşturan üç adadan biri. Eşsiz plajları ile tursiteleirn beğenisini topluyor

Ekvador-Santa Cruz Island: Turistler Tortuga Koyu’ndaki Galapagos Plajı’nın en iyisi olduğunu iddia ediyorlar. Puerto Ayora kasabasının hemen güneyinde flamingo, deniz aslanları ve dev deniz kaplumbağaları gibi yaban hayatı turistleri büyülemektedir.

Hindistan-Agonda: Agonda plajı ile ünlüdür.

Atlas Okyanusu-Boa Vista, Yeşil Burun Adaları: Boa Vista ya da diğer kullanımıyla Boavista, Atlas Okyanusu’nda yer alan Yeşil Burun Adaları’na bağlı bir adadır.

Avustralya-Manly Plajı: Tertemiz kumlu sahili ve dalgalı bir denizi ile turistlerin vazgeçilmezi.

Seyşeller-Praslin: Doğu Afrika’nın küçük bir takımadası olan Praslin Adası’nın gezginleri Anse Lazio’da dalış turizmini seviyor.

İngiltere-Bournemouth Beach: Turist yorumlarına göre plaj genellikle cenneti andırır.

Kıbrıs Protaras: Kıbrıs’ı ziyaret edenler, yıl boyunca ılık ve dinlendirici kalabilen suyu için Fig Tree Bay’ı beğendi.

Portekiz-Olhos de Agua: Portekiz’in güney kıyısında yer alan plaj ismini, güzel yürüyüşler ve muhteşem manzaraları çevreleyen kırmızı kayalıklardan alır.

Yunanistan-Elafonisi: Grek adası Elafonissi, Girit kıyılarının hemen dışında, Avrupa anakarasından birkaç saat uzaklıkta yer alıyor. Ziyaretçiler teknik olarak bir lagün olan ve renkli pembe kumları ve sığ sularıyla Elafonissi Plajı’nı seviyor.

Meksika-Isla Mujeres: Meksika’nın Cancun sahilinin hemen dışında yer alan Playa Norte’ye tekne ile ulaşılabilen turistler, sahili huzurlu ve berrak mavi sularıyla övüyor.

Dominik Cumhuriyeti-Bavaro: Dominik: Dominik Cumhuriyeti’ndeki Punta Cana’da bulunan birçok otel, Bavaro Plajı’na kolay erişim imkanı sunarken Plaj güzel olsa da, konukları dikkatli olmaları konusunda uyarmak gerekiyor çünkü su, çok fazla deniz yosunu içeriyor.

Jamaika-Negril: Turistler bölgeyi sakin suları, su sporları, barları ve otelleriyle seviyor.

Florida-Clearwater: Florida’daki Clearwater Beach, yıl boyunca ziyaretçileri büyülüyor. Clearwater’daki okyanusun sığ olması onu aileler için mükemmel bir yer haline getiriyor.

Cayman Adaları: Turistler adaları sonsuz eğlencesi için tercih ediyor.

Aruba-Eagle Beach: Kalabalık olmaması harika bir tatil yeri haline getiriyor. Yakındaki otellere ve yanaşmış yolcu gemilerine rağmen, plaj hem güzel hem de genellikle sessiz.

Brezilya-Fernando de Noronha: Brezilya kıyılarındaki Fernando de Noronha adasında yer alan Baia do Sancho gezisi hem rahat hem de maceracı gezginleri tatmin ediyor. Kusursuz plajlara ek olarak, ziyaretçiler dev iguanalar, kaya kanyonları ve dik tırmanışlar ile keyifli bir tatil yaşayabilirler.

Türkiye-Antalya-Kleopatra Plajı: Turistler altın sarısı plajları ve derin suyundan dolayı bölgeyi tercih ettiğini söyledi.