İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi, bu yıl 50.si düzenlenen ve Avrupa’nın en büyük denizcilik fuarı olan Düsseldorf Boat Show’a katıldı. 

Fuarda Türk stantlarını ziyaret eden Türkiye Cumhuriyeti Düsseldorf Başkonsolosu Şule Gürel ve Berlin Başkonsolosluğu Kültür ve Tanıtma Ataşesi Hüseyin Gazi Coşan, deniz turizm sektörünün temsilcilerine başarı diledi.

2019 Yılı için yapılan Türkiye rezervasyonlarının Almanya ayağında yüzde 123 artış olduğu belirtilen fuarda, İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi’ ni temsilen bulunan Başkan Orhan Dinç şunları söyledi;

“Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle katıldığımız Avrupa’nın en büyük fuarı Düsseldorf Boat Show’da, standımıza ve Türkiye’ye gösterilen ilgiden dolayı çok memnunuz. Ülkemiz 2019’da başta güvenlik olmak üzere birçok konuda tüm Dünya’nın tercih edeceği bir tatil bölgesi olacak. Ortalama 250 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen fuarda 10′ a yakın ülkenin standı var. 27 Ocak 2019 Tarihine kadar devam edecek olan bu organizasyonda ülkemizin eksik bilinen, bilinmeyen güzelliklerini, hizmet ve yat üretim sektöründe geldiği noktayı ve başarılarını anlatmaya devam edeceğiz.