HAYAL GERÇEK OLUYOR…

0

BİLETLER 250 BİN DOLAR! 

Britanyalı milyarder Richard Branson’ın şirketi Virgin Galactic tarafından yapılacak ve 90 dakika sürecek olan uzay yolculuğu için şimdiden 58 farklı ülkeden 600’ü aşkın kişi başvuruda bulunmuş durumda.

ABD’de Virgin Galactic’e ait SpaceShipTwo isimli uzay aracı 15 dakikalık uzay uçuşu testini başarıyla tamamladı. Britanyalı milyarder Richard Branson’ın şirketi Virgin Galactic uzay turizmi için yörünge altı uçuşunu cuma günü California eyaletinde gerçekleştirdi. Virgin Galactic şirketi böylece müşterilerini uzaya göndermeye bir adım daha yaklaşmış oldu. Uzay aracının fırlatıldığı alana gelen izleyiciler ise tarihi ana tanıklık etti.

Uzay bileti 250 bin dolar

Milyarder Branson 2019’un ortasında SpaceShipTwo ile uzaya yapılacak ilk ticari uçuşu gerçekleştirmek istiyor. Bunun için her yolcunun 250 bin dolar bilet ücreti ödemesi gerekecek. 90 dakika sürecek olan uzay yolculuğu için şimdiden 58 farklı ülkeden 600’ü aşkın kişi başvuruda bulunmuş durumda. Branson uzay turizmi ticaretinde, Blue Origin, Amazon ve Elon Musk’ın SpaceX’i gibi rakiplerle yarışıyor.

SpaceShipTwo isimli yeniden kullanılabilir uzay aracı, daha önce Aralık 2018’de, ABD’nin atmosferin ötesine geçen insanlı ilk ticari uçuşunu gerçekleştirmişti. Uzay turizminde bir ilke imza atan şirket Los Angeles’ın yaklaşık 145 kilometre kuzeyindeki Mojave Çölü’nden uzay aracını fırlatmıştı.

Kaynak: THM