BOYD’UN SORUSUNA BAKAN ERSOYDAN MÜJDELİ HABER GELDİ…

0

Bakan Ersoy’dan Bodrum Kalesi müjdesi

Tebrikler Sayın Bakan,

 Turizmci STK’lara son derece değer veren ve uyarılarını hassasiyetle dikkate alan Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy, BOYD Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği yayın organı olan ve her gün 8 binin üzerindeki turizmcinin mail adreslerine gönderilen turizmGM de 23 Şubat 2019 günü; BODRUM KALESİNDE NELER OLUYOR?” Başlıklı haberlerine Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, dan müjdeli haber geldi…

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy 2019 Arkeolojik Kazıları Basın Tanıtımı toplantısında restorasyon çalışmaları süren Bodrum Kalesi’nin birinci etabının 18 Mayıs Müzeler Gününde açılacağını müjdeledi.

 Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bodrum Kalesi’nin uzun süredir restorasyon sebebiyle kapalı olduğunu belirterek, 18 Mayıs’ta birinci etap bölümünü ziyarete açacaklarını Bodruma Müjdeli haberim var diyerek bildirdi. Ve Kalenin birinci etabını 18 Mayıs Müzeler Günü’nde ziyarete açacağız.” dedi.

Ayrıca restorasyon ekibinin mecburen kullandığı alandan 1 Haziran’a kadar çekileceğini dile getiren Ersoy, şunları kaydetti: “1 Haziran’dan itibaren Bodrum Kaleiçi sahnesini Bodrumluların hizmetine tekrar sunmuş olacağız. Hem Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğümüz hem de Opera ve Bale Genel Müdürlüğümüz, geçen senelere göre çok daha zengin bir repertuvarı bu sene Bodrumlu sanatseverlerin beğenisine sunacak. Bodrum Kaleiçi eski canlı günlerine 1 Haziran itibarıyla kavuşmuş olacak.”