BODRUM OTELCİLER DERNEĞİ BODER’den BU YIL HİNT DÜĞÜNÜ BEKLENTİSİ…

0

Bodrum’da turizmciler, Hint düğünleri açısından bu yıl oldukça hareketli bir sezon geçmesini öngörüyor.

Türkiye’nin önemli turizm destinasyonlarından Bodrum’un farklı noktalarında hizmet veren oteller, bu yıl da Hint düğünlerine ev sahipliği yapacak. Bölge turizmcileri Hint misafirlerin kendilerini ülkelerinde gibi hissetmeleri için her türlü olanak sağlanmaya çalıştıklarını belirttiler.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Genel Sekreteri Orhan Kavala, Bodrum’da birkaç yıldan bu yana Hint düğünleri yapıldığını söyledi. Bu düğünlerin ekonomiye ve turizme ciddi canlılık sağladığının altını çizen Kavala, “Bodrum, Hint düğünleri için çok ideal bir yerdir. Bölgemiz bütün ihtiyaçlarını karşılayacak düğün yapabilecekleri, hem fiziki hem de hizmet olarak en ideal mekanlarından bir tanesidir.” dedi. 

Bodrum’a geçtiğimiz yıllarda gelen grupların oldukça memnun olduğuna değinen Kavala, “Hint düğünlerinin önümüzdeki dönemlerde de artarak devam edeceğini şu anda görmekteyiz. Bu düğünlerin gerek Bodrum’da otellerimizde ve gerekse Bodrum ekonomisine ve turizmine büyük katkılar sağlayacaktır.”

Bodrum’daki özellikle beş yıldız standartlarındaki otellerin hepsinde bu düğünlerin yapılabileceğini aktaran Kavala, Hint düğünleri için gerekli altyapının o otellerin hepsinde mevcut olduğunu kaydetti.

kaynak:THM