HOLLYWOOD’UN GÖZÜ BODRUM’DA

0
50

MİKONOS’U UNUTUN HOLLYWOOD’UN GÖZÜ BODRUM’DA

Bodrum, bu yaz dünyanın jet sosyetesinin gözdesi olacak gibi görünüyor. Dünyanın en popüler blogger ve seyahat siteleri, “Mikonos’u unutun, bu yaz Hollywood’un gözü Türkiye’de ve hatta Bodrum’da” konulu haberler yapıyor. Sabah’ın cumartesi ekinde yer alan yazıda, jet sosyetenin Bodrum ilgisi de konu edildi. Habere göre, bir süredir ABD’deki internet sitelerinde ve bazı yayın organlarında “Mikonos ve Güney Fransa’yı unutun. Hollywood artık Türkiye’ye gidiyor, yeni favorileri Türkiye” diyor. Hatta isim isim hangi ünlü Türkiye’nin hangi noktasına hayran ve hangi otelinde konaklamayı seviyor bunun bilgisini de veriyor. Sanki bir kısmı oteller tarafından bizzat servis edilmiş gibi. Bir kısmı ise daha önce hiç duymadığımız ünlülerle ilgili. Madem dünyaca ünlü starlar da bu yaz Bodrum’da, Göcek’te, Antalya’da ve İstanbul’da olmayı planlıyor. Bodrum hayranları arasında ünlü Hollywood starı Lucy Liu da var.

BODRUM HAYRANI

İngiltere’nin ünlü gazete ve internet sitelerinden biri olan The Daily Mail ‘in haberine göre Çin asıllı yapımcı ve aktris Lucy Liu Mandarin Otel zinciri hayranı. En çok New York’takini ziyaret ediyor. Ama Bodrum’dakinin de müdavimi olmuş. Site aktristin otelde deniz manzaralı ve terasında havuz olan suit’lerden birinde kaldığını ve çok mutlu ayrıldığını iddia ediyor. Biz en son Bohemian Rapsody filminde Freddie Mercury’yi canlandıran ve Oscar’a layık görülen Rami Malek’i otelin reklam kampanyasının yüzü olarak görmüştük. Mr. Robot dizisiyle tanıdığımız oyuncu reklam çekimleri için Bodrum’a gelmişti. Meğer Lucy Liu aynı otele tatile gelen isimler arasındaymış. Hatta aynı internet sitesi Morgan Freeman, Salma Hayek ve Uma Thurman’ın da Bodrum’daki otelin müdavimleri arasında olduğunu söylüyor.

İNGİLİZ SOSYETESİ GÖCEK’İ TERCİH EDİYOR

Göcek uzun zamandır cemiyet hayatından isimlerin tatil beldesi. Hem havalimanına yakınlığı hem de sadece deniz yolu ile ulaşım sağlanan işletmeleriyle gözde. Bu durum sadece Türkiye değil dünya sosyetesi için de geçerli. İngiliz yayın organları İngiltere sosyetesinin gözde tatil destinasyonu olarak Göcek’i gösteriyor. Belde aynı zamanda İngiliz aktris Sarah Parish’in de favori yerlerinden biriymiş