BODRUM’DA 14.ULUSLARARASI UÇURTMA FESTİVALİ 12 MAYIS PAZAR GÜNÜ “ENGELLİ BİREYLER” YARARINA YAPILIYOR…

0
  • 14. Uluslararası Uçurtma Festivaline doğru Bodrum’un değirmenler mevkisinde gerçekleştirilecek festival, engelli bireyler yararına yapılacak
  • Miyase Hakalan Karlıova Organizasyonun’dan yapılan açıklamaya göre, Bodrum’un Gümbet Değirmenler mevkisinde gerçekleştirilecek etkinlik yarın, Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde Dr. Barış Ekici’nin otizm ile ilgili söyleşisi ile başlayacak.

Cumartesi günü Bodrum Belediye Meydanı’nda devam eden etkinliklerde, sanatın birçok dalında ücretsiz atölye çalışmaları yer alacak.

Başta uçurtma yapımı olmak üzere, ebru sanatı ve eski oyuncakların yapımı gibi atölye çalışmalarının yanı sıra el işi ürünler de sergilenecek.

12 Mayıs’ta Gümbet Değirmenler mevkisinde uçurtmalar havalanacak. Yılın annesininde seçildiği festivale katılan annelere, çeşitli hediyeler verilecek. Yöresel yemeklerinde ikram edildiği festivale, yurt içi ve yurt dışından katılan dansçılarda gösteriler sunacak. Uçurtmada derece alan yarışmacılara bisiklet hediye edilirken, yılın annesine ise bulaşık makinesi verilecek.

Engelliler Haftası kapsamında her yıl düzenlenen festivalde, Ortakent Yahşi Engelliler Okulu yararına sponsorlar tarafından yapılan uçurtmaların okul aile birliği tarafından satışa sunularak elde edilen gelirle okul ihtiyaçlarının karşılanacağı ifade edildi.