T.C. KÜLTÜR ve TURİZM BAKANLIĞINDAN BODRUMA YAZ BOYU MÜZİK ETKİNLİĞİ ATAĞI…

0

T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğüne verdiği talimat ile yaz boyu Bodrumluları Müziğin “EN’ leri buluşturmak üzere hazırlanan “BODRUM MÜZİK AKŞAMLARI” etkinlikleri start alıyor.

Etkinliğin tanıtım ve organizasyonunda BOYD Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneğinin de destek verdiği Programın patronluğunu, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü yapıyor.

Program çerçevesinde bu gün Bodrum Kaymakamı Sayın, Bekir Yılmaz ve Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras’ı ziyaret eden  Güzel Sanatlar Genel Müdürü Sayın Doç.Dr. Murat Salim Tokaç Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızdan koşulsuz destek sözü aldığını bildirdi.

Bu arada  BOYD Başkanı Serdar Karcılıoğlunu da ziyaret eden Genel Müdür Murat Salim Tokaç Programın Oteller boyutundaki tanıtımı, iletişimi ve organizasyonu düzeyinde BOYD’un desteklerini talep etti.

BOYD yönetim Kurulu Üyesi ve sosyal Komite Başkanı Buğra Çetin’in de hazır bulunduğu toplantıda, Başkan Serdar Karcılıoğlu, Bodrum turizmi için olağanüstü bir etkinlik olarak görülmesi gereken bu konuyu derhal BOYD Yönetim Kuruluna taşıyacaklarını, belkide Bodrumun tarihinde ilk kez bir Turizm Bakanının, Bodrumun tanıtımında çok etkili olacak böyle seri bir Kültür ve Sanat etkinliğinin yapılması talimatını vermesini takdirle karşıladıklarını böylesine önemli bir programın  her aşamasında kendilerine koşulsuz destek verilmesi hususunda hazır olacaklarını belirtti.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürü Sayın Doç.Dr. Murat Salim Tokaç Etkinliğin Haziran ayı programını şöyle sıraladı;

Tarih                  Sanatcı                      Orkestra Şefi

10 Haz. Pzt.    BURHAN ÖCAL               TOLGA TAVİŞ / İzmir Dev.Senf.Orkestrası

12 Haz. Çarş.  ALEXANDER MARKOV      NİKOS HALİASSAS / İzmir Dev.Senf.Orkestrası

15 Haz. Cmt.  ÇAĞ ERÇAĞ                    GÜRER AYKAL / Bodrum Oda Orkestrası

19 Haz. Çarş.  İNCE SAZ

26 Haz. Çarş. RUBATO  / İstanbul Devlet Modren Folk Müzik Topluluğu

28 Haz. Cuma ARP ANATOLIA

Son olarak Sayın Genel Müdür, Programların biletlerinin BILETIX den ve Sezon boyunca T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğüne ait giydirilmiş bir aracın başta Bodrum merkez olmak üzere sırasıyla Bodrumun koylarında Program ile ilgili bilgilendirmeler yapacağını, Temmuz ve Ağustos ayı etkinliklerinde ise ayrıca sürpriz isimlerin Bodruma gelecekleri bildirildi.

TurizmGM ailesi olarak, bizde böyle önemli bir etkinliği her fırsatta destekleyeceğimizi ve Yerel Basınımıza gerekli duyuruları yapacağımızı bildiriyoruz.

Hakan EREN / Editör- turizmGM