Uluslararası Otelciler Derneği 2. Başkan Yardımcısı Mert Bankacı; İstanbul, Karaköy de açılacak olan Galatas Hotel Istanbul oteline Genel Müdür Yardımcısı olarak geçti.

Galatas Hotel Istanbul otelinin Genel Müdür Yardımcısı 1986 Manisa doğumlu Mert Bankacı, Turizm sektörüne 2000 yılında girdi.

Holiday Inn Istanbul City de Bellboy olarak görev aldı. Daha sonra Avicenna Hotel Istanbul ön büro ekibinde, resepsiyonist olarak yer aldı. 2010’da Doubletree by Hilton Istanbul – Sirkeci de (Prince Hotel Istanbul) Ön Büro Şefi olarak görev yaptı.

Daha sonra 2011 ve 2017 yılları arasında Alkoçlar Keban Istanbul da Ön Büro Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Otelin kapanması kararı alınmasıyla Alkoçlar bünyesinden ayrılan Bankacı, 2017 Şubat ayından itibaren ise Sofa Hotel Istanbul, Autograph Collection da Nöbetçi Müdür / Gece Müdürü olarak görev alıyordu.

Hali hazır da Uluslararası Otelciler Derneği (INTHA) ‘nın 2. Başkan Yardımcısı olan Bankacı, bundan böyle ise Galatas Hotel Istanbul otelinin Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenecek.