SENEM DİYİCİ TURGUTREİS FESTİVALİ İÇİN BESTELEDİĞİ ŞARKIYLA TURGUTREİS’LİLERİ BÜYÜLEDİ

0
19

Turgutreis Kültür Sanat Festivali için şarkı besteleyen Ünlü Şarkıcı Senem Diyici Konserde seslendirdiği Turgutreis şarkısıyla seyircilerini hem coşturdu hem büyüledi.

Festival açılışında sahne alan ünlü şarkıcı Senem Diyici Fransa’dan festivalde konser vermek için geldi. Uluslararası Turgutreis Kültür Sanat Turizm Festivali Koordinatörü ve ArToros derneği başkanı Gülsen Cengiz’in yakın dostu olan Senem Diyici Festivalin şarkısını besteleyip seslendirerek bir ilke imza attı.Bestelediği şarkıyı Festivale hediye eden Diyici,böyle bir şansı elde ettiğim için çok mutluyum, ben Turgutreis’i yeni keşfettim. Sevgili Gülsen Cengiz Festival için davet ettiğinde Fransa’daydım diyerek, şarkıyı bestelemeden önceki gelişmeleri anlattı.

Festival ve konserin bundan bir kaç ay once gündeme geldiğini ifade ederek”sevgili dostum Gülsen Cengiz’in Turgut Reis’te bir festival organize çalismalarina girdigini, bu yaz Turkiye’desin programda sen de varsın Senem’cim dedi, bende tamam gelirim dedim. Birsüre sonra bir haber düştü cebime, Turgut Reis festival anonsu ve programı ile basında duyurusu yapılmış. Ancak bir sanatçının gözü ve titizliği ile çalışınca böyle oluyormuş festival organize etmek soyleyecek tek söz BRAVOO, gerçekten çok sevindim. Geçen ay Turgutreis’e geldim çalışma arkadasları ile tanıştık yemekler yendi Gulsen harıl, harıl çalışıyor uyku az, telefonlardan yemek yiyemiyor organizasyon, organizasyon… Sanırsın kulağında telefon ile uyuyor, ben boşlukta onu seyrediyorum. Üçüncü gece evlerinde Misafir kaldıgımız Mualla Kaya hanım ve esi Mahmut Kaya bey  ile yemeğe davet edildik. Yemek yerken ben bu sehir için bir şarkı yapayım dedim birden masada enerji yükseldi ve bu şehrin adına şarkı bu ilk festival ile güzel buluşuyor. Mahmut bey bu görevi size veriyorum deyince bende hayaller fırtınası başladı. O gece hep beraber Turgutreis hakkında araştırmalara koyulduk. Gülsen’nin yanında bir gorevimin olduguna sevinmekten ben de uyku uyuyamaz hale geldim. O gece şarkının başını yakaladim, heceleyen cocuklar gibi aklımda şarkım yorgun düşüp uyumuşum. Ertesi gün akşamı bakınca Turgutreis’in yaşamı hakkında bilgilendiğimden bu gün aramizda ruhani bir ilişkinin oluştuğunu hissettim, şöyleki Turgut Reisin sempatik yüzünü rüyamda bile gordum. Hiç bir sey tesadüf değildir, olması gerekenler oluyor. Festivalde emeği geçen sevgili Ressam Gülsen Zengin’e tüm dernek çalışanlarına, Bodrum Belediyesi Başkanı Sayın Ahmet Aras beye desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Şeklinde konuştu.

Konser sonrasında konuştuğumuz Senem Diyici verdiği röportajda bize Şunları söyledi.
Bütün festivaller aşkların, sevgilerin şarkılarını söyler ve dinletirler, insanların güzelliğinden, sanattan haber verirler, müziğin iksiriyle büyüler insanları. Önemli olan da bu kadar insanın bir araya gelmesi müzisyenlerle yaşaması, müzisyenlarinde aynı frekansları yakalaması si enerjiyi bütünleştirmesidir. Organize edilen bir şey başarılmış demektir.

Sizi Buralarda Daha Başka Konserlerle Görecekmiyiz

Bir ayağım Fransa’da bir ayağım burada evet buralarda olucam.

Bodruma ve Turgutreis’e Bir Mesaj Verirmisiniz.

Ben Turgutreis’i çok duydum, sonra Turgutreis’in gizli bir cep olduğunu öğrendim. Sonra niçin Turgutreis deniliyor, kimdir bu Turgutreis diye bir araştırma yaptım. Sonra şarkısını yaptım. Gün batımı son derece önemliymiş ve gerçekten burada onu müzisyen arkadaşlarımızla yaşadık inanılmaz bir görüntüydü. Burada olmaktan son derece mutluyum.