Küçüközkan; Geçen yıla göre talep 2 kattan fazla arttı

0

Türkiye’nin lider online tekne kiralama platformu Viravira; bu yıl Kurban Bayramı döneminin gözde tatil lokasyonunu açıkladı. Viravira verilerine göre; en çok tercih edilen rota Göcek olurken; talep geçtiğimiz yıla oranla 2 kattan fazla arttı.

Türkiye’nin yüzde 100 online ilk ve tek tekne kiralama platformu Viravira, Kurban Bayramı’nın en çok tercih edilen rotasının Göcek olduğunu açıkladı. Viravira’nın verilerine göre, Göcek’in ardından en çok tercih edilen lokasyonlar sırasıyla Bodrum, Fethiye, Bozburun ve Marmaris oldu. Viravira CEO’su Emre Küçüközkan, “Son dakika rezervasyonlarından yararlanmak isteyen kullanıcılar bilindik bir rota olması sebebiyle bir önceki senede olduğu gibi Göcek lokasyonunu tercih etti. Bu yıl da gelenek değişmedi ve Kurban Bayramı döneminde en çok tercih edilen lokasyon yine Göcek oldu. Kullanıcılar erken rezervasyon döneminde ağırlıklı olarak Gulet tipi tekneleri tercih ederken tarih yaklaştıkça, yelkenli teknelere daha fazla talep gelmeye başladı. Talebe göre sırasıyla; gulet, yelkenli, katamaran ve motoryat tipi tekneler kiralandı” dedi.

Geçen yıla göre talep 2 kattan fazla arttı

Küçüközkan, “2018 Kurban Bayramı dönemiyle bu yılı karşılaştırdığımızda talebin geçtiğimiz yıla oranla 2 kattan fazla artığını görüyoruz. Geçen yıla göre bu yıl tatil dönemi rezervasyonları çok daha yoğun gerçekleşti. 2018 Mayıs ayında sistemimiz üzerinde müsaitlik varken bu yıl mayıs ayında müsait teknemiz kalmamıştı. Bu yıl Kurban Bayramı döneminde son dakika rezervasyonları da sıklıkla yapıldı” diye konuştu.

Yabancı turistin gözdesi Türkiye!

Viravira verilerine göre; geçtiğimiz sezonda olduğu gibi bu sezon da İtalyan, İngiliz, Yunan ve ABD’li turistlerin tekne tatiline ilgisi oldukça yoğun oldu. Yalnızca Kurban Bayramı haftasına değil bu yılın ağustos ve eylül ayının çeşitli haftalarına da rezervasyon talepleri gerçekleşti. Fiyatlar tekne tipine göre değişkenlik gösterirken; yelkenli ve katamaranlarda ortalama sepet tutarı minimum 13-16 bin TL; guletler ve motoryatlar için ise minimum 20-30 bin TL arasında fiyatlandı.