INTHA “INTERNATIONAL HOSPITALITY AWARDS” ETKİNLİĞİNE TÜRKİYE’Yİ DE DAHİL ETTİRDİ

0
68

 

Uluslararası Otelciler Derneği, Otelcilik endüstrisine yeni yıldızlar kazandıran, Uluslararası Otelcilik Ödülleri’nde (International Hospitality Awards) Türk otellerini de kategorilere dahil etmek için kolları sıvadı.

Uluslararası Otelciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Barış Türer sağladıkları bu iş birliği ile ilgili yaptığı açıklama da ;

– Dünya genelinde bir çok ödül töreni adı altında düzenlenen bu tarz organizasyonlar tamamen kâr kapısı ve ticarethane olarak kullanılmakta. International Hospitality Awards Yönetiminin de bu husustaki tutumu bizi etkileyen ana madde oldu. Orta ve Doğu Avrupa otellerinin 8 senedir yer aldığı bu etkinlikte, Türkiye’nin çokça prestijli ve gerçekten Dünya standartlarının üzerinde hizmet üretip, memnuniyet sağlayan tesislerinin de yer alması gerektiğini düşündük. Bu anlamda 8 senedir Orta ve Doğu Avrupa ülkesi otellerinin gerçek kriter ve gözlemlerle değerlendirilip oylandığı, “kâr” kelimesinden uzak, tamamen prestij sağlamaya yönelik bu etkinliğin bu sene Ülkemiz otellerinin de dahil edilmesi için gerçekleştirdiğimiz çabaların sonucu tüm otellerimize hayırlı olsun. – diye konuştu.

8 Senedir Orta ve Doğu Avrupa’daki oteller için uluslararası rekabet yaratan, benzersiz misafirperverlik dünyasının enlerini çıkaran ve özel hizmet anlayışına cevap veren tesisleri belirleyen International Hospitality Awards, projenin 9. su için yeni bir kayıt dönemini başlattı.

Dünyaca bilinen benzer konseptteki diğer yarışmalarla karşılaştırıldığında, Uluslararası Otelcilik Ödüllerine (International Hospitality Awards) adaylık süreci, katılım ve sonrası tüm aşamalarında da herhangi bir maddi katkı ve çıkar gerektirmez.

Adaylar, Jüri Üyelerinin (% 50) profesyonel görüşlerine ve uluslararası internet rezervasyon sistemlerinde tüketicilerin derecelendirmelerine göre orantılı olarak değerlendirilir. Örn : Booking.com (% 25) ve TrustYou.com (% 25).

Dolayısıyla, Jüri Üyelerinin sadece görüşleri sonuçları etkilemeyecek, aynı zamanda konukların izlenimlerini de bu otellerin belirlenme sürecinde etkili olacaktır.

1 Mart 2020’de InterContinental Kiev, Ukrayna’da gerçekleşecek olan Ödül Gala gecesinin son kayıt tarihi 30 Ekim.

Başvuru için : https://hospitalityawards.international/