.

0

 

 

THOMAS COOK isimli İngiliz tur operatörünün batması üzerine Hazine ve Maliye Bakanlığı ile birlikte harekete geçti. Batan Thomas Cook tur operatörüne ilişkin olarak zarar görebilecek işletmeler için kredi destek paketinin hayata geçirileceğini duyurdu.

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamada şöyle denildi:
“İngiltere operasyonlarını 23.09.2019 tarihi itibarıyla durdurma kararı alan Thomas Cook, Almanya, Rusya ve Nordic’de faaliyetlerine devam etmektedir.

Bugün itibarıyla Thomas Cook İngiltere’nin, ülkemizde 21.033 konaklamak misafiri bulunmaktadır.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca yayınlanan açıklamada;22.09.2019 dahil içeride konaklayan Thomas Cook İngiltere misafirlerinin konaklamalarına ilişkin tüm ödemeleri ATOL (İngiltere Kamu Otoritesi) güvencesindedir. İşletmelerinde, Thomas Cook İngiltere misafiri konaklayan otellerin bu misafirlerinden ücret talep etmesi, odayı boşalttırması durumunda HAKLARINDA YASAL İŞLEM BAŞLATILACAKTIR. denildi.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı arasında Thomas Cook  İngiltere’nin faaliyetlerinden zarar görebilecek işletmeler için üzerinde çalışılan “Kredi Destek Paketi”nin en kısa sürede hayata geçirileceğini bildirdi.

turizmGM