MİNİK DANSÇILARIMIZ BU AKŞAM YOLA ÇIKIYORLAR…

0
103

 

1-4 Aralık 2019 tarihleri arasında Polonya’da yapılacak Dünya Modern Dans Şampiyonasına katılmak üzere vede İstanbul’da haziran ayında düzenlenen Türkiye Modern Dans Şampiyonasında altı kategoride birincilik alarak TÜRKİYE ŞAMPİYONU olan ve bu başarının ardından kendilerine Türk Milli Takımı olarak görev verilen Bodrumlu minik dansçılarımız, 2 bin yabancı dansçıya karşı Türk forması ile şanslarını deneme, Ülkemizi ve Bodrumumuzu temsil etmek üzere bu gün otobüslerle Polonya ya hareket ediyorlar.

Avrupalı ve Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelecek dansçıların hem o etkinliğe gelecek başta ebeveynleri olmak üzere ve binlerce dans sever tarafından izleneceği ayrıca tüm dünya televizyonlarından canlı yayınlanacak bu yarışmaya 7 solo, 5 duo, 5 grup ve 2 formasyon olmak üzere toplam 19 koreografide yarışacak dansçılarımıza, ailelerine, antrenör ve takım kaptanlarına görevli personele hayırlı yolculuklar dileğimiz ile başarılar diliyoruz…

 

 

Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih ÖZVEZNECİ tarafından gönderilen Basın bildirisinde şu görüşlere yer verildi…

MİLLİ TAKIMIMIZ BUGÜN DÜNYA ŞAMPİYONASINA GİDİYOR

Bodrum Dans Kulübü Modern Dans Bölümünün 32 sporcu, 3 idareci ve 19 sporcu velisinden oluşan 54 kişilik Modern Dans Türk Milli Takımı Kafilesi, bugün Bodrum’dan ayrılıyor.

2017, 2018 ve 2019 yıllarında üst üste 3 kez Türkiye Şampiyonu olan Bodrum Dans Kulübü Modern Dans Bölümü sporcuları, Milli Takım Antrenörü Alyona Burlakova tarafından dört ay süren hazırlık çalışmalarını tamamladı. İlk üç ay; ayda 32 saat, Kasım ayında ise ayda 50 saat eğitim gören Türk Milli Takımı, yeni koreografileri, yeni kostümleri ile Dünya Şampiyonasına iddialı bir grup olarak katılıyorlar.

Türkiye’nin tarihte ilk kez katılacağı dünya şampiyonası dört gün sürecek ve yaklaşık 2 bin sporcu katılacak. Dünya Şampiyonasına katılan ülke bayrakları arasında bu yıl ilk kez Türk bayrağı da ekleniyor.

Türk Milli Takımı 7 solo, 5 duo, 5 grup ve 2 formasyon olmak üzere 19 farklı koreografi ile 2 bin sporcuya karşı şansını deneyecek. Fatih Özvezneci takım kaptanlığındaki Modern Dans Türk Milli Takımı Sporcuları, 5 Aralık akşamı Bodrum’a geri dönecek.

Bu akşam 22.30 da Bodrum Otogarından ayrılacak olan 54 kişilik Türk Milli Takımını uğurlamak için tüm Bodrumluları Bodrum otogarına davet ediyoruz.

 

Bu arada 26 kasım günü gazetemizdeki köşesinde yayınlanan makalesi ile BOYTAV Bodrum Yarımadası Tanıtım Vakfına eleştirilerde bulunan BOYD Başkanı ve gazetemiz köşe yazarı Serdar Karcılıoğlu BOYTAV dan gelen olumlu tepki nedeniyle bu gün bir teşekkür makalesi kaleme aldı.

Serdar Karcılıoğlunun makalesini;için “tıklayınız”

BRAVO BOYTAV… BRAVO AHMET ARAS…BRAVO SERKAN CEYLAN…