TURİZM, YÜKSEK MALİYETLER VE YENİ VERGİLERİN BASKISINDA

0
17

Asharq Al-Awsat gazetesi maliyetler ve fiyatlara yansıyacak yeni vergiler, Türkiye’nin diğer Akdeniz ülkelerine müşterilerini kaybetmesine neden olabileceğini belirtti.

Suudi Arabistan’ın Asharq Al-Awsat gazetesi turizm şirketlerinin, ekonominin kilit bir ayağı olan Türkiye turizm endüstrisi, iki yeni verginin yürürlüğe girmesinin ardından gelecek yıllarda ziyaretçi ve gelir hedeflerine ulaşmakta zorlanabileceğini bildirdi. Gazete, buna bağlı olarak maliyetlerdeki keskin artışların baskısının işletmelerde devam ettiğini söylüyor.

Asharq Al-Awsat gazetesi haberinde sektörün geçtiğimiz yıllık % 35 oranında artış gösterdiğini belirterek maliyetler ve fiyatlara yansıyacak yeni vergiler, Türkiye’nin diğer Akdeniz ülkelerine müşterilerini kaybetmesine neden olabileceğini belirtti.

Turizmin Türkiye için önemli bir gelir kaynağı olduğunun yer aldığı haberde, 2016-2017 döneminde darbe girişiminden ve Rusya ile bir anlaşmazlıktan sonra yaşanan sıkıntı sonrası, geçen yıl 40 milyon turistin geri döndüğü belirtildi.

Kaynak: THA turizmhaberajansı

 

PAYLAŞ
Önceki Haber
Sonraki HaberBİR ÇAKARLI ARACINIZ EKSİKTİ
TurizmGM, Akademi Bodrum Turizm İşl. ve Dan. Ltd. Şti. bünyesinde; Uluslararası Otelciler Derneği ve Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği resmi yayın kuruluşudur.