PTT’den Türkiye’nin Tarihine Yolculuk

0

PTT AŞ ve Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen “Millî Mücadelenin 100. Yılı (Kahramanmaraş)” konulu pul sergisi açılış töreni Kahramanmaraş’ta gerçekleşti. Millî Mücadelenin 100. Yılı kapsamında; Kahramanmaraş’ın kurtuluşunun 100. Yılı etkinlikleri ile ziyaretçilere açılan pul sergisi 19 Şubat’a kadar devam edecek.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) ile Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonu (TFDF) iş birliğiyle, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Cumhuriyetin 100. Yılı olan 29 Ekim 2023’e kadar sürecek etkinlikler kapsamında düzenlenen “Millî Mücadelenin 100. yılı (Kahramanmaraş)” konulu pul sergisi ziyaretçilere açıldı. Törene Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Fatih Damatlar, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, PTT AŞ Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ragıp İmamoğlu ve TFDF 2. Başkanı Murat Hazinedaroğlu katıldı.

“Milli Mücadelenin 100. Yılı (Kahramanmaraş)” konulu Pul Sergisi, “Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde 15 Şubat, Piazza Alışveriş Merkezi’nde ise 19 Şubat tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

100. Yıl Etkinlikleri Devam Ediyor

 

 

“Millî Mücadelenin 100. yılında 100 panoda 100 koleksiyon” sloganıyla İstanbul’da düzenlenen tanıtım toplantısı ile başlatılan Pul Sergileri; sırasıyla Samsun, Amasya, Erzurum, Sivas, Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirildi. Şanlıurfa ve Kars’ta yapılacak sergilerle devam edecek proje, 2023 yılında sonlandırılacak.

PAYLAŞ
Önceki HaberTürk domatesi Rusya vizesi bekliyor
Sonraki HaberGerçek Aşk Bu Değil!
TurizmGM
TurizmGM, Akademi Bodrum Turizm İşl. ve Dan. Ltd. Şti. bünyesinde; Uluslararası Otelciler Derneği iş birliğinde Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği resmi yayın kuruluşudur.