Muğla Gastronomi Aşçılar Derneği, HORECA Fair’e Katıldı

0

Turizm sektörünün buluşma noktası olan HORECA Fair Ege Uluslararası Otel Ekipmanları ve Ağırlama Konaklama Teknolojileri Fuarı, Fuar İzmir’de kapılarını açtı. Bu yıl 5.kez düzenlenen fuar 4 gün boyunca ziyaretçilerini ağırladı.

Fuar açılışına İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, Muğla Gastronomi Aşçılar Derneği ve çok sayıda sektör temsilcisi ile ziyaretçiler katıldı.

19-22 Şubat tarihlerinde İzmir Gaziemir Fuar alanında düzenlenen Horeca Fair Otel Ekipmanları ve EDT 2020 Fuarı’na, Horeca’nın davetlisi olarak, kalabalık bir şef ekibiyle birlikte katılan, Muğla Gastronomi Aşçılar Derneği (MUGASDER),  katılımcı firma stantlarını ziyaret ederek, ürünler hakkında bilgiler aldı.

Türkiye Aşçılar Federasyonu TAFED bünyesinde olan ve Bodrum-Muğla çevresinde Türkiye’nin Gastronomi Turizmi’nin geliştirilmesi, yöresel yemek kültürümüzün yaşatılması ve coğrafi işaretli ürün kullanımını teşvik amacıyla Gastronomi Festivalleri, Tadım Günleri ve yarışmalar düzenlemeyi planlayan Muğla Gastronomi Aşçılar Derneği (MUGASDER), katılımcı firma temsilcilerine dernek hakkında bilgiler verdi, fuarda sergilenen ürünlerin tadımını gerçekleştirdi.

Fuara katılan firma sahipleri ise, büyük oteller, restoran ve gıda işletmelerinde çalışan, aynı zamanda işyeri sahibi şefleri stantta ağırlamaktan ve ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Muğla Gastronomi Aşçılar Derneği, verimli geçen fuar katılımı sonrası Bodrum’a dönüş yaptı.