SEKTÖRE KULAK VERİN… BİZ KİMSEDEN İANE İSTEMİYORUZ. TEK TALEBİMİZ DEVLET AKLI VE GERÇEKCİ ACİL ÖNLEM PLANI…

0

Turizm Sektörü Acil Önlem İstiyor!

Tüm dünyayı kasıp kavuran Koronovirüs salgının hem insan hayatı hem de ekonomiler üzerindeki etkileri Global bir krize doğru evrilirken, Bodrumlu turizm profesyonellerinden de çok önemli bir açıklama geldi.

 

KRİZİN EN FAZLA ETKİLEYECEĞİ TURİZM SEKTÖRÜ ACİL, AYAĞI YERE BASAN GERÇEKÇİ EYLEM PLANI İSTİYOR….

BOYD BODRUM PROFESYONEL OTEL YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU LOGOLU YAYINLANAN 

VE;

“BİLMİYORUM! GAZETELERDEN YANSIYAN BU BAŞLIKLAR SİZE BİR ŞEYLER İFADE EDİYOR MU?”  BAŞLIKLI BİLDİRİDE DOĞRUDAN TURİZM SEKTÖRÜ İLE İLGİLİ GAZETELERDEN ALINTI YAPILAN HABERLERE YER VERİLDİ…

Her bir başlığın Sektör için birer yıkım abidesi olduğuna işaret eden BOYD başkanı Serdar Karcılıoğlu, Devletten para harçlık kısaca iane istemediklerini  gerçekçi adımlarla alınacak acil önlem paketleri ile sakin bir şekilde kaderini bekler durumda olan sektöre moral ve motivasyon verecek desteklerin bir an önce açıklanmasını ve başta Turizm Bakanımız olmak üzere devletin diğer yetkililerinin sektörün tüm paydaşları ile sürekli sahada bir arada olmalarını vede el birliği ile bu krizi yönetmelerini istedi… 

Daha sonra basına yansıyan manşetler şöyle sıralandı;

 • KKTC’de, Türkiye dahil tüm giriş çıkışlar yasaklandı!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Bakanlar Kurulu toplantısında koronavirüs salgını nedeniyle önemli kararlar alındı.

 • TUREB Başkanı Tural: ”Turist rehberleri acil destek bekliyor”

Türkiye Turist Rehberleri Birliği Başkanı Suat TURAL, koronavirüs’ün ekonomik etkilerinden en çok etkilenen sektörlerin başında turizmin geldiğini belirterek “Bir an önce desteğe ihtiyacımız var” dedi.

 • Ticaret Bakanlığı açıkladı! Tüm fuarlar ertelendi

Ticaret Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye’de düzenlenmesi planlanan tüm ulusal ve uluslararası fuarların ertelendiğini duyurdu.

 • Türkiye’den 9 Avrupa ülkesine uçuş yasağı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası 9 Avrupa ülkesine uçuş yasağı getirildiğini açıkladı.

 • Nakit akışı durdu, acentalara acilen finansman desteği sağlanmalı

Seyahat acentaları, turizmde ödeme zincirinin kırılmaması için, otellere ve diğer iş ortaklarına verdikleri teminat ve çekler oranında, kendilerine faizsiz kredi sağlanmasını istiyor.

 • Baltık ülkelerinde seyahatler durduruldu!

Koronavirüs salgını başta turizm sektörünün üzerine adeta bir kabus gibi çökerken ülkeler arasında uçuşlar durduruluyor, sınırlar kapatılıyor, etkinlikler iptal ediliyor.

 • Antalya’da planlı Hint düğünlerinin yüzde 90’ı iptal oldu!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle Antalya’da yapılması planlanan Hint düğünlerinin yüzde 90’ı iptal edildi.

 • İtalya’daki oteller ücret iadesi yapmıyor! Tatilciler mağdur

Koronavirüs nedeniyle tamamı kırmızı alan ilan edilen İtalya’da vaka sayısı her geçen gün artarken, salgın öncesinde bu ülkede tatil planlayan ve otel paralarını peşin ödeyenler ciddi sıkıntılar yaşıyor

 • ABD’den tüm Avrupa’ya uçuş yasağı!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) tüm Schengen bölgesinden yapılan uçuşları bir ay boyunca askıya aldı.

 • TCDD seferlerine koronavirüs iptali!

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık Genel Müdürlüğü, koronavirüs nedeniyle bazı tren seferlerine geçici olarak ara verildiğini duyurdu.

 • İtalya’nın tamamı karantinaya alındı!

Koronavirüs salgınının hızla yayıldığı İtalya’da, ülkenin tamamı karantina altına alındı.

 • Bakanlık Ulusal ve Uluslararası tüm kongreleri iptal etti!

Mart ve Nisan ayındaki ulusal ve uluslararası tüm kongreler iptal edildi.

 • Turizm merkezi Venedik ve Roma hayalet şehre döndü!

Dünya genelinde paniğe neden olan ve toplam 3 bin 219 can alarak 94 bin 200 kişiye bulaşan koronavirüs (Kovid-19), İtalya’da turizmi baltaladı.

 • Bakanlık Ulusal ve Uluslararası tüm kongreleri iptal etti!

Mart ve Nisan ayındaki ulusal ve uluslararası tüm kongreler iptal edildi.

Haber başlıklarının kaynağı: THA