THY’dan Sonra Pegasus da Yurtdışı Uçuşlara Başlayacağı Tarihi Açıkladı.

0

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının yayılımını önlemek amacıyla getirilen kısıtlamalar kapsamında tüm yurt içi ve yurt dışı seferlerini askıya alan havayolu şirketleri, seferlerin başlayacağı tarihleri açıklamaya başladılar.

Türk Hava Yolları, internet sitesinde yurt dışı seferlerini 1 Mayıs’tan itibaren satışa açtı. Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Ankara, İstanbul-İzmir gibi bazı seferleri içinse 20 Nisan tarihinden itibaren bilet bulabilmek mümkün.

Pegasus’ta Salgın Sonrası İlk Uçuşunu 16 Mayıs’ta Gerçekleştirecek.

Pegasus Hava Yolları internet sitesi üzerinden satışlarını açarak 16 Mayıs itibarı ile tüm yurt içi ve yurt dışı biletleri satışa çıkardı. Şu anda Pegasus’un internet sitesi üzerinden uçuş yaptığı tüm noktalara rezervasyon geçekleştirilebiliyor.

SunExpress Uçuşlarına 1 Mayıs’ta başlıyor

Onur Air’de henüz bilet satışı başlamazken, THY ile Luftahansa’nın ortak kuruluşu SunExpress ise Antalya ve İzmir’den yaptığı bazı seferler için 1 Mayıs itibarı ile bilet satışına başladı.

SunExpress, Kargo Operasyonları da başlıyor

 Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının yayılımını önlemek amacıyla getirilen kısıtlamalar kapsamında tüm yurt içi ve yurt dışı seferlerini askıya alan Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, filosundaki 18 uçak ile kargo uçuşlarına başlayacak.

Yolcu kabini içerisine kargo yükleme düzenlemesi yaparak yeni tip kargo taşıma modeli ile operasyonlarına başlayacağını duyuran havayolu, uçak altı kargo yükleme bölümlerinin yanı sıra kabin içinde koltuk üstü ve baş üstü dolaplarına da kargo yüklemesi yaparak maksimum 21.700 kg’a kadar yük taşıyabilmeyi öngörüyor.

Daha önce tarifeli uçuşlarında yalnızca uçakların kargo bölümünün kargo taşımacılığı için kullanıldığını belirten SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, “Tarihimizde ilk defa tamamen kargo uçuşu gerçekleştireceğiz. Toplam 18 uçağımızı, koltuklarını çıkarmadan kargo taşımaya uygun hale getirdik. Gerekli çalışmaları kısa sürede tamamladık ve kargo uçuşlarımızı ilk aşamada İzmir ve Antalya’dan gerçekleştireceğiz. Sonraki aşamalarda ise gelen talebe göre diğer destinasyonlardan da kargo uçuşları gerçekleştirmeyi planlıyoruz.” dedi.