Turizm Sektörünün Geleceği BOYD Başkanı Serdar Karcılıoğlu ve Konusunun Uzmanları ile Masaya Yatırılıyor.

0

Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Serdar Karcılıoğlu, sektörünün ve konusunun uzmanlarının katılımıyla hergün saat 17.00 de,  @serdarkarcilioglu  ve @boydbodrum instagram hesaplarında gerçekleşen canlı yayınlarda pandemi sonrasında turizmin durumuyla ilgili merak edilen konuları konuşuyor.

Bir çok ülkenin hazırlıksız olarak yakalandığı pandemi sonrasında tüm gözler ülkelerin ekonomilerini ayakta tutmak için yaptığı çalışmalara çevrildi. COVID-19 pandemisinden bir çok sektör olumsuz olarak etkilenirken  dünya genelinde en fazla etkilenen sektörlerin başında turizm sektörü gelmektedir. Turizm gelirlerinin fazla olduğu ülkelerde tüm birimler ülke ekonomisinin lokomotifi olan bu sektörü canlandırmak için özel uygulamalar ve projeler geliştirmek için kolları sıvadı.

Turizm sektöründe bulunan bir çok sivil toplum kuruluşunun hükümet ile beraber acil durum eylem planlarını hazırlamaya başladığı bu günlerde BOYD (Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) da sektörün önde gelenlerini bir araya getirerek pandemi süresi ve sonrasında turizm sektörünün durumunu değerlendirerek alınacak önlemler ve gelecekteki turizm sektörünü masaya yatırıyor.

16 Nisan 2020 saat 17.00 de Gastronomi Turizm Derneği Başkanı Gürkan Boztepe ile COVID-19 sonrası turizmini konuşarak Türkiye gastronomisini konuşacak.