Vecîbe-i İnsâniyyet

0

Çocuklarımızı, kardeşlerimizi kısacası “Geleceğin Bizleri olan Gençlerimizi” bizim yetiştiğimiz yıllardan çok daha ileride yetiştirmemiz ve çok daha iyi yetiştirmemiz özellikle bugünlerde oldukça iyi anlaşılıyor bu vazifenin her birimizin en elzem vecibe-i insaniyyeti olduğu.

Zira yeni Dünya düzeninde ki “Gelecek Türkiye“, Dünyanın en güçlü ve Dünyanın önde gelen ülkeleri arasına girmeye namzet olabilmesi için ona göre yetişmek, yetiştirmek gerek “Gelecek Türkiye Nüfusunu”.

Âdemoğlu’nun zor günler geçirdiği bugünlerimiz de, insanımız müsterih olsunlar. Dünler geçtiği gibi bugünler de elbet yarın olacak. Bizler ise sadece bırakalım lüzumsuz işleri, kavgaları, beyhude münakaşaları, falancanın filancanın kilükalini..

Asırlardır 7 Cihanın, 236 ülkenin insanını her dönemde baş tacı etmiş olan bizler.. Başkalarının çekememezliğinden, bilememezliğinden söylediği şeyleri bir tarafa atıp, genç nesillerimizle daha da güçlenerek memleketimizi geleceğe bugünden başlayarak hazırlamaya hep birlikte gayret edelim.

İnanıyorum! Yeni dünya düzeni hepimiz için daha iyi olacaktır ve bilinmelidir ki muhalif olan da, sevgisiz olanda bu düzenden ziyadesiyle faydalanacaktır.

Barış TÜRER
Uluslararası Otelciler Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı