Koronavirüs nedeniyle yurt dışından getirilen vatandaşlar için uygulanan yolcu tahliye uçuşları haricinde operasyonlarını durduran THY 28 Mayıs’tan itibaren yeniden uçmaya başlayacak.

Koronavirüs nedeniyle yurt dışından getirilen vatandaşlar için uygulanan yolcu tahliye uçuşları haricinde operasyonlarını durduran THY 28 Mayıs’tan itibaren yeniden uçmaya başlayacak.

İç hatlarda yüzde 60 kapasiteyle uçmayı planlayan ve dış hatlarda Haziran, Temmuz ve Ağustos programını yapan THY aşamalı olarak seferlerini artırmayı planlıyor.

19 ülkede 22 noktaya sefer gerçekleştirilecek olan Haziran ayında haftalık frekans sayısı 75 olarak belirlendi. THY, Kanada’da Toronto, Kazakistan’da Almatı, Afganistan’da Kabil, Japonya’da Tokyo, Çin’de Şanghay, Güney Kore’de Seul, Singapur, Danimarka’da Kopenhag, Isviç’te Stockholm, Noveç’te Oslo, Almanya’da Frankfurt, Berlin, Düsseldorf, MünihT, Avusturya’da Viyana, Hollanda’da Amsterdam, Belçika’da Brüksel, Beyaz Rusya’da Minsk, Gürcistan’da Tiflis, Lübnnan Beyrut, Kuveyt ve İsrail’de de Tel Aviv’e uçacak. ABD hatları ise bu süreçta kapalı kalacak.

74 ülkede 103 noktaya haftada 572 frekans uçulacak olan Temmuz ayında ABD hatlarından Los Angeles, Chicago ve New York açılacak.

Ağustos ayında ise 98 ülkede 160 noktaya haftalık 937 sefer yapılacak.

Eylül ayında ise 99 ülkeye 166 noktaya haftalık olarak 989 sefer planlandı.

İç hatlarda ise yüzde 60 ile uçuşlarına başlayacak olan THY bu oranın zamanda artırılması ve yüzde 100’e çıkması planlanıyor.

Kaynak: Turizm Haber Merkezi

PAYLAŞ
Önceki Haber5 Yeni Otel Geliyor!
Sonraki HaberArtık Bilgi Kirliliğine Son Verin…
Ezgi Akkaya
Ezgi Akkaya, Akademi Bodrum Turizm İşl. ve Dan. Ltd. Şti. bünyesinde; Uluslararası Otelciler Derneği iş birliğinde Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği resmi yayın kuruluşu TurizmGM.com da Haber Editörü olarak görev almaktadır.