Akdeniz Üniversitesinde Öğretim Görevlisi Ayşe Nur Soysal, doktora tezi için turizm sektörü profesyonelleri dikkatine bir anket hazırladı.

İnovasyon: İnovasyon (yenilikçilik-yenilik) kavram olarak, hem bir süreci (yenilemeyi / yenilenmeyi) hem de bir sonucu (yeniliği) ifade eder.

Turizmde inovasyonun amacı yeni teknolojiler yaratmak değil var olan teknolojik platform üzerine farklı konseptlerde hizmetler sunarak ticari başarıyı sağlamaktır. Misafir için tatil tüm doğal, sosyal, kültürel kaynak ve hizmetlerin toplamı olan turistik deneyimdir.

İnovasyondaki asıl mesele ürün ve hizmetin aynılaşmamasıdır. Ürün ve hizmetlerin aynılaşması sonucunda fiyatlar düşer, karlar yok olur. Eğer sürekli farklılaşma sağlayacak iş modelleri geliştiremezsek, büyümemiz mümkün olmayacaktır.

Ögr. Gör. Ayşe Nur Soysal  ‘Otel İşletmelerinde Hizmet İnovasyonu Uygulamaları ve Hizmet İnovasyon Performansı’’  başlıklı doktora tezi için de veri toplamak amaçlı bu anketi hazırlamıştır.

Katılım sağlayarak katkıda bulunabilirsiniz ;

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScrDpKmY8zuIsi4Ldzx8i8skjKipiWlA0FKydzwijQDyfP8Ww/viewform?usp=sf_link

Haber : Ezgi Akkaya – ezgi@turizmgm.com

PAYLAŞ
Önceki HaberKuşadası’nda Hayat Normale Dönüyor
Sonraki HaberAvrupa Ülkelerinin 2020 Tatil Rotaları Belli Oldu
Ezgi Akkaya
Ezgi Akkaya, Akademi Bodrum Turizm İşl. ve Dan. Ltd. Şti. bünyesinde; Uluslararası Otelciler Derneği iş birliğinde Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği resmi yayın kuruluşu TurizmGM.com da Haber Editörü olarak görev almaktadır.