Turizmde sezon başlangıcı olarak öngörülen Haziran ayı başında Antalya’dan başlamak üzere tüm havalimanları başta olmak üzere Kapıkule ve İpsala sınır kapılarında korona test istasyonları kurulacağı açıklandı.

Kurulacak olan test istasyonlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, test sonuçlarının beş-altı saat içinde alınacağını dile getirerek şu bilgileri verdi: “Gelen yolcunun Türkiye’deki adresi belli olduğu için gerektiğinde anında müdahale edilecek. Testler pasaporttan geçişten önce uygulanacak. En fazla 2-3 dakika sürecek ve yığılmalara yol açmayacak.”

Sezon başlangıcı olarak öngörülen Haziran ayı başında öncelikle küçük otellerin açılmasını beklediklerini belirten Bakan Ersoy turizm sezonunun Aralık ayına kadar uzamasını beklediklerini dile getirdi. Her şey dahil sistemin kalkmadığını ancak uygulama şeklinin değiştiğini kaydeden Bakan Ersoy artık müşterilerin masalara konan yiyecekleri kendilerinin almayacağını, korunaklı bir şeffaf perdenin arkasındaki görevliye gösterdikleri yiyeceklerin, yine görevliler tarafından konacağını söyledi.

Kaynak: Turizm Haber Merkezi