Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında gelen turizmde, iflaslara  hergün yenileri ekleniyor. Yılda ortalama 1 milyondan fazla müşteriye hizmet veren İngiliz Travel Leisure Group iflas ettiğini açıkladı.

Bünyesinde 117 yıllık Shearing Holidays ile Wallace Arnold Travel, National Holidays, UKBreakaways, Caledonian Travel, Sportingbreaks.com, Bay Hotels, Coast&Country Hotels ve Country Living Hotels gibi markaları barındıran ve yılda ortalama 1.1 milyon yolcuya hizmet veren şirketin, büyük bölümü otobüs turu paketeleri olmak üzere 64 bin rezervasyonun bulunduğu ve iflas sonucunda 2 bin 500 kişinin işsiz kaldığı kaydedildi.

Şirketin rezervasyonlarının büyük bölümünün finansal güvence altında olduğu belirtilirken, İngiliz Tur Operatörleri Birliği iflasın nedeninin koronavirüs salgını olduğunu açıkladı.

Bu arada seyahat pazarındaki iflaslara Almanya’dan da beş şirket eklendi. Alman Seyahat Acentaları Birliği (DRV) üyelerinin yarısının iflas ile karşı karşıya olduğunu açıklarken, birlik bünyesinde bulunan dört şirket iflas ettiğini duyurdu.
İFLASINI AÇIKLAYAN ACENTALAR ŞUNLAR;
CRD International, Colibri Travel, ID Reisewelt, ve Trails Natur- und Erlebnisreisen.

Kaynak: Turizm Haber Merkezi-Dış Haberler Servisi