Yaklaşık 20 yıldır Turizm sektöründe olan ve en son Rezlive Kontrat Müdürlüğü yapan Turizmci meslektaşımız Merih Demir yoluna danışmanlık yaparak devam ediyor. Hem otellere hem de tedarikçi firmalara yapmış olduğu danışmanlıklar ile turizmciler ile tedarikçileri buluşturuyor.

Hali hazırda inşaat aşamasından itibaren danışmanlığını üstlendiği Seven Hills Palace Hotel de tüm hijyen önlemlerini alarak Haziran ayında misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Merih Demir’in Danışmanlığını Yaptığı Senses Firması

Kültür ve Turizm Bakanlığı, korona virüs sonrası kontrollü normalleşme sürecinde turizm faaliyetlerinin güvenli şekilde gerçekleştirilmesi için konaklama tesislerinde alınacak önlemlere ilişkin genelge yayımladı. Buna göre bu sene tatillere sosyal mesafe damga vuracak. Yemek servisi verilen masalar arası mesafe 1,5 metre olacak, havuz çevresi ve kıyıda bulunan gölgelikler / şezlong gurupları dahil tüm genel kullanım alanları sosyal mesafe planına uygun olarak düzenlenecek. Açık büfe uygulaması yapılması halinde açık büfenin misafir tarafına misafir erişimini engelleyecek şekilde pleksiglas veya benzeri bariyer yapılacak.

Buna göre, Covid-19 ve hijyen kuralları / uygulamalarını kapsayan bir protokol hazırlayacak olan işletmeler, hastalık belirtileri gösteren müşteriye personelin yaklaşımı ve uygulanacak işlemleri tanımlayacak, genel kullanım alanlarına ilişkin sosyal mesafe planı hazırlayacak.

Konaklama tesisleri talep edilmesi halinde misafirlere verilmek üzere, maske ve eldiven gibi kişisel koruyucu ekipman bulundurulacak.

Covid-19 önlemleri için yapılan tüm tedarikler, Merih Demir’in danışmanlığını yaptığı Senses firmasında bulunuyor.

Otellere, Acente ve Restoranlara tüm hijyenik ekipmanlar ve logolu maske için yardımcı olan firma ile iletişime geçmek için merihdemir@sensestr.com adresini kullanabilirsiniz.