Hilton Bodrum Türkbükü Resort&SPA Ege Bölgesinin ilk sertifikalı oteli oldu.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, Koronavirüse karşı ‘Güvenli Turizm Belgesi’ alan ve belge için başvuran otelleri açıkladı.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ için başvuran otel sayısı ile, şu ana kadar belge alan otel sayısını açıkladı.
Coronavirus salgınına yönelik alınan tedbirlerden biri olan “Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı”, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde, Sağlık, Ulaştırma, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıklarının katkıları ve tüm sektör paydaşlarının iş birliğiyle uygulamaya konmasına karar verilmişti.

Bu kapsamda Kültür ve Turizm Bakanlığı, 131 maddelik Güvenli Turizm Sertifikası kriterlerinden oluşan genelgesini 10 mayısta açıklamış ve bu sertifikayı verebilecek firmaları akredite etmiş ve açıklamış idi.

Bu kararın ardından TGA’nın sitesinde yayınlanan listeye göre, bugüne kadar ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ almak için akredite olmuş şirketlere başvuran tesislerin sayıları  239 otel, 38 restoran olarak açıklanmıştı.

Bu sürede açıklanan listeye göre, belirlenen kriterleri yerine getirerek bugüne kadar sertifika almaya hak kazanan otel sayısı ise sadece 11. İşte bunlardan birisi de henüz tüm Ege bölgesinde ilk ve tek olan Hilton Bodrum Türkbükü Resort&SPA oldu…

Aynı zamanda Hilton Otel zincirlerinin de yayınladığı “HiltonCleanStay” Güvenli Turizm kriterlerini de yerine getiren Hilton Bodrum Türkbükü Resort&SPA, Turizm Bakanlığı Türkiye “TGA” Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının,  akredite etmiş olduğu şirketlerden;

ROYAL CERT ile imzaladığı protokol gereği yapılan denetlemelerde Bakanlık tarafından belirlenen kriterleri eksiksiz olarak yerine getirmiş olduğu için Ege bölgesinin ilk Güvenli Turizm Sertifikalı oteli olma özelliği ile yine bir ilke imza atmış oldu.

Bizde TurizmGM ailesi olarak Hilton Bodrum Türkbükü Resort&SPA yönetimine tebriklerimizi sunuyor alınmış olan sertifikanın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.