Dünyada gelinen pandemi sürecinden sonra ülkemizde “Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı” açıklanmıştı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde, Sağlık, Ulaştırma, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıklarının katkıları ve tüm sektör paydaşlarının iş birliğiyle uygulamaya konmasına karar verilmişti.

Kültür ve Turizm Bakanlığının açıkladığı kriterler doğrultusunda ilgili tüm kriterleri kısa sürede yerine getiren Çanakkale şehir merkezinde bulunan Grand Anzac Hotel ve Çanakkale Güzelyalı’da bulunan Troia Tusan Hotel ”Güvenli Turizm Sertifikası” nı aldı.

1999 yılında küçük bir otel işletmesinden günümüze yatırımlarını arttırarak istikrarlı bir büyüme çizgesinde ilerleyen Anzac Hotels, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı, güvenilir ve istikrarlı kurumsal yapısı ile Çanakkale bölgesinin lider otel işletmelerindendir.

3* Grand Anzac Hotel, Anzac Otelcilik Turizm ve Bilişim Tic. Ltd. Şti. ’ne ait 3. Otel olarak Mart 2011’ de faaliyete giren Grand Anzac Hotel, yüksek konforu, rustik konsepti ve ileri teknoloji çözümleriyle Çanakkale’nin en gözde otellerindendir.

Çanakkale’nin en güzel konumlarından biri olan Güzelyalı’da bulunan 4* Troia Tusan Hotel, orman, deniz ve havuz manzaralı 64 odası ile çam ormanları içinde, şahane deniz manzaralı eşsiz bir konaklama hizmeti sunmaktadır.

4* Troia Tusan Hotel, Çanakkale – Truva – İzmir karayolu üzerinde Güzelyalı mevkiinde çam ormanları içinde konumlanmıştır ve kendi özel plajı vardır. Çanakkale şehir merkezine uzaklığı 14 km’dir. Dünya mirası Truva medeniyetinin kalıntıları yalnızca 10 dakikalık mesafede bulunmaktadır.

Her iki otelin de Genel Müdürlüğünü üstlenen Yusuf Kayaalp, ”Çanakkale’ye iki Güvenli Turizm Sertifikası birden kazandırdığımız için mutluyuz. Misafirlerimiz güven içinde konaklamalarını gerçekleştirebilirler.” açıklamasında bulundu.

PAYLAŞ
Önceki HaberKitap Dünyasında Gezinti
Sonraki HaberUluslararası Otelciler Derneği [INTHA] Öğrenci Kulübü Kuruldu
Ezgi Akkaya
Ezgi Akkaya, Akademi Bodrum Turizm İşl. ve Dan. Ltd. Şti. bünyesinde; Uluslararası Otelciler Derneği iş birliğinde Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği resmi yayın kuruluşu TurizmGM.com da Haber Editörü olarak görev almaktadır.