Uluslararası Otelciler Derneği (INTHA) Türkiye’de bulunan çok sayıda üniversitenin ve meslek lisesinin turizm bölümü öğrencilerini INTHA Öğrenci Kulübü adı altında bir araya topladı.

Uluslararası Otelciler Derneği (INTHA) Öğrenci Kulübü, Başkan T.C. Haliç Üniversitesi Turizm Bölümü Öğrencisi Ezgi Akkaya, Başkan Yardımcısı Etiler Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Öğrencisi Begüm İpek Karagülmez ve Türkiye’nin birçok eğitim kurumunda öğrenim gören diğer öğrencilerin de girişimi ile kurularak hayata geçirildi.

Uluslararası Otelciler Derneği (INTHA) Öğrenci Kulübü, Uluslararası Otelciler Derneği (INTHA) Yönetim Kurulu Başkanı Barış Türer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları İlker Karadağ ve Mert Bankacı, Yönetim Kurulu Üyeleri Onur Demiralay, Kenan Özkan, KeremCan Manda, Pınar Küçük ve Türkiye’de öğrenim hayatına devam eden 90’ın üzerinde turizm bölümü öğrencisi katıldı.

Toplantıda konuşan Uluslararası Otelciler Derneği (INTHA) Yönetim Kurulu Başkanı Barış Türer, “Birlikteliğe öncülerimizin önderliğiyle adım attık, bugünlere ulaştık. Gelecek nesillerimizle daha da güçlenerek hep birlikte büyüyeceğimize inanıyorum.” dedi.

Uluslararası Otelciler Derneği (INTHA) Öğrenci Kulübü Başkanlığına getirilen, T.C. Haliç Üniversitesi Turizm Bölümü Öğrencisi Ezgi Akkaya ise yaptığı konuşmada INTHA’nın gücünün önemine dikkat çekerek şu değerlendirmeyi yaptı:

“Beklentilerimizle alakalı artıları yükseltmek adına tek başımıza çözüme gidemeyiz. Bizim amacımız INTHA gibi sektörün öncü Sivil Toplum Örgütlerinde biri ile dinamizm yakalamak. Sorunlarımızı çözüm noktasında INTHA’nın çok desteğini gördük. INTHA’nın Öğrenci Kulübünde yer alan 300’e yakın turizm öğrencisine ve mezun adaylarına destek amaçlı yanımızda olmasını, staj yeri ve iş bulma konularında da bizlere geçmiş olduğu gibi gelecekte de destek vermesini istiyoruz.” dedi.

Excelsior College Graduation | Graduation Process and Timeframe