Bodrum’da muhafazakar konseptte hizmet veren bir otele seyahat acentası üzerinden rezervasyon yaptıran ve ödeme yapan yüzlerce kişi konaklayacakları otel ile temasa geçtiklerinde gerçeği öğrendi.

Büyük çoğunluğu yurt dışında yaşayan yüzlerce kişi, muhafazakar konseptte hizmet veren The Qasr Bodrum Family Resort isimli otele Arel Org. Dan. Turizm seyahat acentası üzerinden rezervasyon yaptırarark ödeme gönderdi. Seyahat acentasına ödeme yapan tatilciler, yeni normal süreci ile birlikte konaklama tesislerinin de açılmaya başlaması ile rezervasyon yaptırdıkları otel ile temasa geçti. Otelin isminin ve muhafazakar konseptinin değiştiğini öğrenen mağdurlar, ödedikleri paranın peşine düştü. Suçlamaların odağındaki otel sahibi ise acentanın kendilerini de dolandırdığını iddia etti.

Hürriyet’in haberine göre, otelin sahibi M. V. E., konuyla ilgili yaptığı açıklamada otelin pazarlamasını yapan Arel isimli seyahat acentasının haberleri olmadan çok sayıda kişiden para topladığını, Otelde konseptin değiştiğinin acenta tarafından da bilindiği halde bu satışlara devam edildiğini dile getirerek şunları söyledi:

”Biz de, bu firmanın sahibi Taner A. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Alacak davamız sürüyor. İcra takibi için acentanın adresine gidildiğinde ise, iş yerinin boşaltıldığı gördük. Şirket hakkında TÜRSAB’a da şikayette bulunduk. Bu firma bizim dışımızda başka bir grubu daha 4-5 milyon lira dolandırmış”

Telefon numaraları yanıt vermeyen suçlanan seyahat acentası Arel Organizasyon’un geçen Mayıs ayında el değiştirdiği, şirket sahibi Taner A’nın sahibi olduğu tüm hisseyi Ankara Mamak’ta yaşayan Kasım C.’ye devrettiği ortaya çıkarken, tartışmaların odağındaki oteli yeni isim ve yeni konsepti ile işleten firmasın sahibi ise “Ortada bir mağduriyetin olduğu doğru. Ancak, bu durumun bizimle hiçbir ilgisi yok. Biz yine de insanların mağdur olmamaları adına kendilerine yardımcı oluyoruz. Otelde konaklamak isteyen ailelere kapımız sonuna kadar açık. Ancak, tüketicilerin ödedikleri paralarının iadesinin bizimle ilgisi yok” dedi.

Kaynak: (THM) – Turizm Haber Merkez