15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden tam 4 yıl geçti. Ülkenin dört bir yanında etkinlikler düzenlenirken, Uluslararası Otelciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Barış Türer de 15 Temmuz’a özel mesaj yayınladı.

Başkan Türer’in 15 Temmuz Mesajı; “Türkiye Cumhuriyeti dört yıl evvel, 15 Temmuz akşamında alçakça bir darbe girişimine maruz kaldı. Darbe girişiminin hemen ardından 18 Temmuz günü Sultanahmet meydanından da ifade ettiğimiz üzere, “demokrasiye müdahaleler ancak demokratik standartları yükselterek ve hukukun üstünlüğünü güçlendirerek önlenebilir.” Güvenlik ve özgürlük birbiri ile çelişkili değil, aksine birbirini tamamlayan temel önceliklerdir.

Bu hain girişime karşı toplum olarak çok önemli bir demokrasi sınavı verdik. Halkımız, Cumhurbaşkanımız, Parlamentomuz, Hükümetimiz, Siyasi Partilerimiz, Sivil Toplum Kuruluşları ve toplumumuzun diğer kesimleri 15 Temmuz 2016 gecesi demokrasimize sahip çıktı.

Darbe girişimine karşı kahramanca mücadele verirken yaşamını yitiren tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.