Normalleşme sürecine geçilmesinin ardından ilk Rus turist kafilesi’nin, bugün Antalya Havalimanı’na iniş yapması bekleniyor.

Rus turistlerin resmi olarak gelişlerinin ilk günü olduğunu hatırlatan ve Alman ve Rus turistlerden Türkiye’ye çok büyük ilgi olduğunu da kaydeden Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol “Bugün Rusya’dan 80 uçak seferi ve ortalama 20 bin yolcu bekliyoruz. Havalimanımızda tüm önlemleri almış bulunuyoruz. 80 Rus uçak seferinin yanı sıra, Almanya’dan 20, Ukrayna’dan 20 ve İngiltere’den 20 sefer var. Kısa çalışma ödeneğinde olan tüm personelimizi yeniden göreve çağırdık” dedi.

Rus turist kafilesinin gelişiyle adeta bayram havası yaşadıklarını anlatan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Batı Antalya BTK Başkanı Rıza Perçin “Tur firmalarında çalışan şoförlerden güvenlik görevlilerine kadar herkes adeta bayram yaptı. Çok sevindik. Sevinçten ağlayanlar oldu. Çok güzel bir hava esti. Pandemi önlemleri devam edecek. Hiçbir şekilde esneme olmadan sağlıklı bir şekilde misafirlerimizi ağırlayacağız” diye konuştu.

Kaynak : (THM) – Turizm Haber Merkezi