Hızla gelişen teknoloji seyahat sektöründeki alışkanlıkları da dönüştürüyor ve değiştiriyor, Özellikle yaşanmakta olan pandemi ile birlikte ciddi boyutlara ulaşan teknoloji ve dijitalleşme, seyahat deneyimlerini fiziksel boyuttan çıkartıp zihnin sınırlarının ötesine taşıyor. Bu süreçte önem kazanan VR (Sanal Gerçeklik) teknolojilerinin dünya lideri VRESORT, Türkiye’de seyahat kavramını değiştirmeye hazırlanırken kendine sektörün önde gelen turizm danışmanlık firması NY&CO’yu partner olarak seçtiğini duyurdu.

NY&CO Global Hospitality Co. Yönetim Kurulu Başkanı Nermin Yurtoğlu, ‘Bu işbirliğinin Türkiye turizminin sadece bugününü değil geleceğini şekillendirmede de oldukça katkısı olacağını belirterek, sektörde yer alan tüm paydaşları yakından ilgilendirdiğini düşünüyoruz,’ dedi.

Yurtoğlu, özellikle pandemi ile birlikte teknoloji dijital dünyanın sınırlarını da zorlamaya başlamış ,seyahati deneyimlemek için fiziksel olarak orada bulunmanının gerekliliğini ortadan kaldırmıştır.

VResort (VR) teknolojisi ile birlikte , potansiyel müşterilerinize işletmenizi sanal ortamda deneyimleyebilme imkanı yaratarak dilerseniz bu zihinsel deneyimini derhal  satış ve rezervasyona çevirme fırsatıda sunuluyor.Bu durum yanlızca otel ve resort gibi turizm işletmelerinin değil , şehirler, bölgeler ve ülkeler kısaca destinasyonlar için de yepyeni bir pazarlama şekli olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni dünyada tanıtım, pazarlama, satış artık sanal olarak zihne ve hayal gücüne ulaşabilen markaların işi olacak.Biz bu işbirliği ile VRESORT teknolojisi kullanan destinasyon ve işletmelerin öne çıkmaları için önemli bir fırsat sunuyoruz.

Bu ayrıcalıktan faydalanmak isteyenlerin artık Türkiye’de özellikle Istanbul’da bizlere ulaşmaları yeterli olacak” diyerek işbirliği hakkında duydukları mutluluğu da dile getirdi.

Bizlerde NY&CO Global Hospitality Co.’yu bu işbirliğinden dolayı tebrik ediyoruz.

VRESORT  HAKKINDA

VResorts, sanal gerçeklik teknolojisi ile sürükleyici bir seyahat deneyimi geliştirmek için sanal gerçekliğin gücüne inanan dünyadaki ilk VR konaklama şirketidir.

Şirket, VR ( sanal gerçeklik) teknolojisi kullanılarak seyahatin (önceden) deneyimlenmesini kolaylaştırmak amacıyla 2018 yılında Singapur’da kurulmuştur.

Hızla gelişen teknoloji dünyayı ve seyahat sektörünü değitirip dönüştürürken,

VResort’un bu deneyimleri güvenli ve hepsinden önemlisi olabildiğince eğlenceli hale getirmek olan misyonu ise hiç değişmedi.

Üretim ekibinde National Geographic ve Discovery channel ‘ın tecrübeli isimlerinin de yer aldığı VResort sınıfının en iyisi VR otel veya destinasyon hikayesini yapma konusunda şu an pazarın en büyük, en güvenilir  markası durumdadır.

NY&CO GLOBAL HOSPITALITY CONSULTANCY HAKKINDA

Turizm sektöründe yer alan otel, restoran ve diğer işletmelere, yönetim, pazarlama , satış ve markalaşma konularında hizmet veren  NY&Co , aynı zamanda uluslararası markaların Türkiye’de temsilcilik veya pazarlama ofisleri olarak ta hizmet veriyor.

VRESORTS ‘ün yanısıra dünyanın en önemli lüks otel zinciri Anantara Hotels&Resorts ‘ünde Worldwide Preferred Partner firması olan NY&Co sektörde pek çok işletmeninde danışmanlığını yapıyor.