Dünyada gelinen pandemi sürecinden sonra ülkemizde “Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı” açıklanmıştı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde, Sağlık, Ulaştırma, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıklarının katkıları ve tüm sektör paydaşlarının iş birliğiyle uygulamaya konmasına karar verilmişti.

Kültür ve Turizm Bakanlığının açıkladığı kriterler doğrultusunda ilgili tüm kriterleri kısa sürede yerine getiren İstanbul, Karaköy de bulunan Galata’s Hotel Istanbul ”Güvenli Turizm Sertifikası” nı aldı.

Eylül’ün başında misafirlerine kapılarını açan Galata’s Hotel Istanbul, misafir memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı, güvenilir ve istikrarlı kurumsal yapısı ile Karaköy bölgesinin lider otel işletmelerindendir.

İstanbul’un önemli alışveriş, eğlence ve iş merkezlerine oldukça yakın olan tesis avantajlı konumu ile misafirlerine kolaylık sunuyor.

Standart, Köşe ve Aile odaları ile misafirlerini ağırlayan tesisin tüm odalarında, misafirlerin rahat edebilmesi için pek çok detay düşünülmüş. Pandemi sonrası alınan önlemler sonrasında titizlik ile odalarda bulunan tüm ürünler tek kullanımlık olarak revize edilmiş, tv kumanlarına varıncaya kadar misafirin temas edeceği her alan  dezenfekte edilmekte ve oda içerisinde misafir kullanımına sunulan tüm ürünler, kişiye özel ve tek kullanımlık olarak düzenlenmiş.

Açık büfe hizmetini ve pandemi sürecini servis alanlarında da kontrol altına alabilmiş. Hijyen eğitimi ve kontrolünden geçen servis personeli, kişiye özel yemek hizmeti ve üst düzey dezenfekte yöntemleri ile pandemi sürecini tesis içinde kontrol altına almış durumda.

Ceylan Gürs: İstanbul'a yeni bir değer kazandırmak için bu yola çıktık - Turizm Günlüğü Ceylan Gürs (Galata’s Hotel Istanbul – Genel Müdürü)

Otelin Genel Müdürü Ceylan Gürs ”İçinde bulunduğumuz pandemik süreç her birimiz için ne kadar zorlu geçse de aldığımız önlemler ve geliştirdiğimiz sistemler sayesinde bu süreci en az hazarla geride bırakacağımıza inanıyorum. Hem misafirlerimiz hem de çalışan personelimizin sağlığı bizler için her şeyden önemli. Eğitilmiş ve bilinçlendirilmiş personelimiz ile birlikte sosyal mesafe kuralları doğrultusunda tüm kıymetli misafirlerimizi ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz.’‘ dedi.

Galatas Hotel Istanbul - Istanbul - Hotels.com

Galata’s Hotel Istanbul Hakkında

Sanat ve estetiğin birleştiği Galata’s Lobby Lounge’da klasik müzikler eşliğinde kitabınızın sayfalarını çevirirken kahvenizi yudumlayabilir, modern kahvaltı salonunda zengin bir kahvaltının tadını çıkartarak güne keyifli bir başlangıç yapabilirsiniz.

Galata’s Hotel, her ihtiyaca cevap verebilecek yüksek teknolojik ekipmanlara sahip 3 ayrı toplantı odası ile bulunduğu bölgenin en donanımlı otellerinden biridir. Otelin içerisinde bulunan SPA’da Türk hamamı, sauna, yüzme havuzu, spor salonu gibi çeşitli alternatiflerle rahatlamanın ve konaklamanızın tadına varabilirsiniz.

İstanbul sanat camiası için çok önemli bir yer teşkil eden Karaköy’ün kalbinde yer alan Galata’s Hotel’de binaya girince ziyaretçileri karşılayan panaromik asansör ve her katta değişen akışkan formuyla dikkat çeken merdiven ise, otelin belki de en heyecanlı yeri olan 7 katlık galeri boşluğunda hareket ediyor. Ancak bu dikey boşluğun yalnızca içeri gün ışığı almaktan ziyade çok daha keyifli bir amacı var, o da aynı zamanda çevre duvarlarının düşey bir sanat galerisi olarak tasarlanmış olması. Galata’s Hotel’in 4 adet oda katı boyunca devam etmekte olan koridor duvarları, çeşitli sanatçılar tarafından eserleri sergilenmek üzere kullanılabilecek bir nevi modern sanat galerisi görevi görmek için tasarlanmış. Cam çatısından aldığı gün ışığı, ve titizlikle yerleştirilmiş olan yapay aydınlatmaları sayesinde, hem otel misafirlerinin hem de ziyaretçilerin gece gündüz bu eserleri inceleyebilmesine olanak veriyor.

Orta aksta adeta heykelsi bir heybetle otelin omurgası görevini gören merdiven, tüm eserleri tek tırmanışta tecrübe etmeyi mümkün kılıyor.