Turizmimizin gözde destinasyonu Bodrum’un tanıtımında 24 yıldır sayısız katkısı olan Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV), yeni projesi “Visit Bodrum” ile kentin marka değerine yeni bir katkıda bulunmaya hazırlanıyor. BOTAV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aras, öncülüğünde gerçekleştirilen tanıtım toplantısında,  projenin kentin tanıtımındaki büyük katkısı anlatıldı.

Globalleşen dünyada, turizm sektöründeki gelişimin de ancak uluslararası ve dijital platformlara yapılacak yatırımlarla mümkün olduğuna inanan sektör profesyonelleri, projeyi büyük bir mutluluk ve heyecanla karşıladı.

BOTAV’ın öncülüğünde yürütülecek olan projede, Bodrum’a yakışır kalitedeki işletmelerin, dünya standartlarını yakalamış turistik tesislerin, güvenilir mekânların, nitelikli kültürel etkinliklerin ve tarihi alanların tanıtımının, bütüncül bir anlayışla tek bir kanaldan ve profesyonel iletişimciler tarafından, dijital mecrada yapılması hedefleniyor.

VisitBodrum.com ‘un sadece bilgi veren değil, olağanüstü güzellikteki görsellerle de, global turizm pazarında Bodrum’un rekabet gücünü zirveye taşıyacak bir platform oluşturulması düşünülüyor.

Dünya turizm rekabetinde Bodrum‘dan dijital adım

VisitBodrum.com adresinde, dünyanın herhangi bir köşesinden Bodrum’a gelmek isteyenler seyahatlerini, kendileri için en doğru seçeneklere yönlendirilerek, dakikası dakikasına planlayabilecekler. Uçak bileti satın almaktan, her türlü rezervasyon ödemesine kadar, kullanıcıları için yapabildikleriyle, olağanüstü bir turizm platform düşünülmüş.

Otel ve restoran rezervasyonundan etkinlik seçimine, konser, tiyatro vb etkinlikler için bilet satın alabilmekten şehir içi ulaşımları planlayabilmeye kadar her şey mümkün olucak. Kullanıcılar kişisel favori mekân ve etkinlik listesi oluşturabilecek, işletmelere puan verebilecekler.

Platformda ayrıca diğer kullanıcılar ile etkileşime geçip, paylaşımda bulunma olanağı da olacak. Kısacası yerli-yabancı bütün konuklar, Bodrum’a gelmeden önce bu siteyi ziyaret ederek Bodrum gezilerini çok daha keyifli, nitelikli ve planlı hale getirebilecekler.

Bodrum’u yönetenlerin ve Bodrum’a değer katan işletmelerin güç birlikteliğini esas alan “Visit Bodrum” projesi, farklı alanlarda uzmanlaşmış turizm profesyonellerinin katkılarıyla gelişecek. Uluslararası turizm rekabetinin gerçeklerini kavrayarak yol alan proje, dünya markası Bodrum’da,  “Visit Bodrum” ile yeni bir marka değeri yaratma yolunda ilerliyor.