Old City Otelciler Platformu Başkanı Tarkan Akyüz, tarihi yarımada bölgesinde yaşanan sorunlara en kısa zamanda çözüm getiren Fatih İlçe Emniyet Müdürü Alpaslan Atasoy’a teşekkür etti.

Konu hakkında bir açıklama yapan Oldcity Otelciler Platformu Başkanı Tarkan Akyüz, “Oldcity bölgesindeki çeşitli sorunları turizm basınında dile getirdikten çok kısa bir süre sonra, Fatih İlçe Emniyet Müdürü Alpaslan Atasoy, konuyla ilgilendi ve ivedi şekilde sonuçlandırdı.

Küçüklanga Caddesi’nde yaşanan sorun tamamen ortadan kaldırıldı. Bölgemizdeki dilenci, tinerci ve sahte parfüm satanlar için de özel bir ekip kuruldu. Bu sorunun da ortadan kaldırılması için gayret sarfedildiğini her gün görüyoruz.

Fatih Bölgesi suç oranı bakımından yıllardır İstanbul’da birinciliğe oynardı. Alpaslan Atasoy Müdür’ün göreve başlamasıyla bölgemiz 7’nci sıralara kadar geriledi. Bugün Oldcity Otelciler Platformu olarak  müdürümüzle yaptığımız toplantıda, bölgemizdeki sorunları birlikte istişare ederek, çözüm odaklı karşılıklı paylaşımlarda bulunduk. Bölge otelcileri olarak, Emniyet Müdürümüze duyarlılığından dolayı çok teşekkür ederiz.” Dedi.